BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Kunice. Gminne Obchody Odzyskania Niepodległości

Przez   /   04/11/2019  /   No Comments

Gminne Obchody Odzyskania Niepodległości Polski w gminie Kunice odbędą się 11 listopada w sali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Spalonej.


Uroczystości rozpoczną się o godzinie 17:00 wspólnym odtańczeniem poloneza. W części artystycznej wystąpią dzieci ze szkół z terenu gminy Kunice oraz młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kunicach. Wieczór uświetni występ Doroty Regmunt vel Sobieszczańskiej, legniczanki o niezwykłym głosie, śpiewającą różnorodne gatunki muzyczne, od muzyki rozrywkowej do klasyki. W czasie studiów wokalistka związana była z zespołem „Sweet Nadine” wraz z którym zdobyła pierwsze miejsce na festiwalu „Blues nad Bobrem” w Bolesławcu. Od dziewięciu lat artystka związana jest z chórem „Madrygał”, gdzie pod kierunkiem Pani Agnieszki Justyny Szumiło kształci swoje umiejętności jako chórzystka i solistka. Wierzy, że muzyka potrafi poruszyć nawet najgłębiej skrywane struny ludzkiej duszy. Wraz z Dorotą Regmunt vel Sobieszczańską wstąpi Jacek Woźniak, organista i pianista, pochodzący z Radomska i mieszkający w Legnicy wieloletni stypendysta Fundacji Inicjatyw Kulturalnych. Na zakończenie odbędzie się słodki poczęstunek, którym będzie tort dla Niepodległej.

Organizatorami Gminnych Obchodów Odzyskania Niepodległości Polski są: Gmina Kunice, Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Śląskiej w Kunicach, Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach, Szkoła Podstawowa w Spalonej, Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta.

Źródło: Gmina Kunice
FOT. WOJCIECH OBREMSKI/LCA.PL

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Legenda o Bitwie

Muzeum Miedzi opowiada legnickie legendy – online

Read More →