schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Kto siedzi na miedzi(y). Legnicki Festiwal Kultur

Przez   /   29/08/2014  /   No Comments

Jak wiadomo, nasz region to istny “tygiel” różnych kultur, mniejszości narodowych i etnicznych. Po 1945 r. na tych ziemiach osiedlili się przybysze z najróżniejszych zakątków. I choć od dawna żyjemy wspólnie, często nie znamy bliżej naszych sąsiadów. Legnicki Festiwal Kultur “Kto siedzi na miedzi(y)”, organizowany już po raz drugi, ma to zmienić.

Na ten niezwykły festiwal zapraszamy w niedzielę (31.08), na dziedziniec Akademii Rycerskiej. Początek o godz. 15.00, wstęp wolny.

W tym roku swoją kulturę, dorobek artystyczny, rzemiosło czy kulinaria zaprezentują podczas festiwalu m.in.: repatrianci z Kresów Wschodnich (Ukraina i Wileńszczyzna), reemigranci z Bukowiny Rumuńskiej oraz Bośni – Hercegowiny, przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych: Łemkowie, Ukraińcy, Niemcy, Żydzi, Romowie.

Przyjedzie także z Drezna niemiecki chór, złożony m.in. z byłych mieszkańców Legnicy.

Grupy, które się zapreznetują, zamieszkują od 1945 r. tereny obecnych powiatów, m.in.: legnickiego, lubińskiego, polkowickiego, głogowskiego, złotoryjskiego czy bolesławieckiego.

Od godz. 15.00 na dziedzińcu Akademii Rycerskiej odbywać się będą występy zespołów folklorystycznych, będą prezentacje stoisk z rzemiosłem, kulinariami. Zobaczymy twórców ludowych, poznamy gawędziarzy wywodzących się z kręgu mniejszości narodowych i etnicznych.
- Będzie możliwość spróbowania regionalnych potraw i wiele innych atrakcji. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Wstęp jest oczywiście wolny – zachęca Jerzy Starzyński, Łemko, pomysłodawca festiwalu.

Tego nie można przegapić. Zapraszamy serdecznie!

Źródło: ego/ LEGNICKIE CENTRUM KULTURY

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2488 dni temu dnia 29/08/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 29, 2014 @ 2:34 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

goniec plakat

Mały Goniec na żywo! Teatr Modrzejewskiej zaprasza

Read More →