ZDrowie UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Dyrektor Barcik odchodzi. Szuka nowej pracy w Złotoryi

Przez   /   25/06/2019  /   No Comments

Krystyna Barcik – do 27 lipca dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy – startuje w konkursie na kierownika Przychodni Rejonowej w Złotoryi. Jej rywalem jest m.in. były burmistrz Złotoryi Ireneusz Żurawski, aktualnie prezes komunalnej spółki RPK Partner. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty jutro.

Krystyna Barcik zna Złotoryję, bo długo w niej mieszkała. Była m.in. wiceburmistrzem Złotoryi, radną Rady Miejskiej w Złotoryi, radną Rady Powiatu Złotoryjskiego i dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej im. A. Wolańczyka w Złotoryi, zanim w roku 2006 wygrała konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. W połowie maja zarząd województwa dolnośląskiego podjął uchwałę o odwołaniu jej ze stanowiska z dniem 27 lipca 2019 r. Marszałek zapowiada obsadzenie tego fotela w konkursie, ale do tej pory postępowanie nie zostało uruchomione.

Krystyna Barcik skorzystała z okazji, że w Złotoryi na emeryturę odchodzi Maria Filipowicz, długoletnia kierowniczka Przychodni Rejonowej. Gdy burmistrz Robert Pawłowski ogłosił konkurs, zgłosiła się jako kandydatka na nową szefową tej placówki.

Poza nią i byłym burmistrzem Ireneuszem Żurawskim o posadę kierownika Przychodni Rejonowej ubiegają się jeszcze Ewa Cibor – dyrektorka ds. zarządzania w spółce Martex – oraz Agnieszka Bukina z departamentem finansów Urzędu Miasta w Zielonej Górze. Wyboru dokona 7-osobowa komisja konkursowa powołana przez Radę Miejską w Złotoryi. Zasiadają w niej sekretarz miasta Włodzimierz Bajoński (przewodniczący) oraz radna dolnośląskiego Sejmiku Jadwiga Szeląg, dotychczasowa kierownik przychodni Maria Filipowicz,, Jacek Karwan jako przedstawiciel rady społecznej przychodni, radni miejscy Adam Bartnicki i Dariusz Spychała oraz Paweł Kulig z Urzędu Miejskiego w Złotoryi.

Jutro zbiera się komisja konkursowa, by ocenić zgłoszone kandydatury i wskazać zwycięzcę.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 164 dni temu dnia 25/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 25, 2019 @ 3:44 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Finał procesu kucharza po wybuchu przy ul. Gwiezdnej

Read More →