DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wytrykowski i Klejnowska-Mosiołek. Kogo poparli?

Przez   /   15/02/2020  /   Komentowanie nie jest możliwe

Na ujawnionych w końcu listach poparcia złożonych przez kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa jest pięć podpisów sędziów z okręgu legnickiego: Konrada Wytrykowskiego i Urszuli Klejnowskiej-Mosiołek.

Urszula Klejnowska-Mosiołek – sędzia Sądu Rejonowego w Jaworze (obecnie w stanie spoczynku) – udzieliła swego poparcia kandydującym do neo-KRS sędziom z Podkarpacia, Warmii, Kaszub i Mazowsza. Podpisała się na liście Grzegorzowi Furmankiewiczowi z Sądu Rejonowego w Jaśle, Joannie Kołodziej-Michałowicz z Sądu Rejonowego w Słupsku, Jędrzejowi Kondce z Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy oraz Maciejowi Nawackiemu z Sądu Rejonowego w Olsztynie.  Ten ostatni poddał represjom sędziego Pawła Juszczyszyna za zastosowanie się do wyroku Trybunały Sprawiedliwości Unii Europejskiej i na oczach kamer podarł projekty trzech uchwał z zebrania sędziów Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Podpisy Urszuli Klejnowskiej-Mosiołek pochodzą z czasu, kiedy była delegowana z Jawora do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Delegacje do ministerstwa można traktować jako wyróżnienie ze strony Zbigniewa Ziobry. Według portalu OkoPress oznaczają dla sędziego mniej pracy. A ponadto kilka tysięcy złotych do pensji plus dodatek mieszkaniowy.

Sędzia Konrad Wytrykowski z Sądu Okręgowego w Legnicy (beneficjent tzw. “dobrej zmiany”, aktualnie zasiadający w kontrowersyjnej Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego) podpisał się na liście poparcia dla sędziego Dariusza Drajewicza z Sądu Rejonowego dla Warszawy – Mokotowa.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 45 dni temu dnia 15/02/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 15, 2020 @ 1:51 pm
  • W dziale: wiadomości

You might also like...

wielki-piatek-2013-115-1024x682

Biskup zamyka kościoły na czas mszy. Inna Wielkanoc

Read More →