DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Komentarze trenerów po meczu Miedzi z Chrobrym

Przez   /   12/08/2019  /   No Comments

2:1 w meczu dla Miedzi w derbach z Chrobrym Głogów komentują trenerzy obu drużyn.  - Po trzech meczach mamy 7 punktów i jest to wymarzony start dla nowego zespołu, jakim jest Miedź Legnica – mówi Dominik Nowak. Zgoła inny jest nastrój Ivana Djurdjevića, który odpowiada za grę głogowian. 

Ivan Djurdjević:

- Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężki mecz ze spadkowiczem z Ekstraklasy, który w swoich szeregach utrzymał dużą liczbę dobrych zawodników. Zaczęliśmy trochę nerwowo. Z upływem czasu gra wyglądała coraz lepiej. Zdobyliśmy bramkę po ładnej akcji. Wiedzieliśmy, że Miedź będzie mocno naciskała i szukała wyrównującej bramki. Skutecznie broniliśmy. Mieliśmy duży problem w środku pola, gdzie Marquitos, Danielewicz i Purzycki robili przewagę. Chcieliśmy stworzyć tam równowagę. To momentami się udawało. Bramkę straciliśmy do szatni. Mówili, że piłka wyszła w pewnym momencie za boisko, ale tego już nie odwrócimy. Po przerwie ustawiliśmy się defensywnie, aby zneutralizować przewagę Miedzi i to nam się udało. Drugą połowę zaczęliśmy bardzo dobrze, mieliśmy kilka kontr, które mogliśmy zakończyć z większym spokojem. Z upływem czasu dokonaliśmy kilku wymuszonych zmian. Straciliśmy na wzroście, co wiązało się z ryzykiem. Straciliśmy drugą bramkę. Dla nas to trudna sytuacja. Szukamy w tym wszystkim pozytywów. Nasza gra wygląda coraz lepiej, udało się strzelić bramkę. Ale nie ma punktów, co nas trochę niepokoi. Wiemy jednak, że przed nami jeszcze wiele spotkań i musimy się odbudować.

Dominik Nowak:

- Bardzo się cieszymy. Wygrana w derbach na pewno smakuje i nie ma co tego ukrywać. Zawsze są to emocje, szczególnie dla kibiców, ale też i dla nas. Jest to sytuacja, która buduje. Dzisiaj zbudowała nas podwójnie, bo przegrywając 0:1, potrafiliśmy odwrócić losy spotkania na 2:1. Były różne fazy jeżeli chodzi o mecz, dobre momenty gry zespołu, budowy ataku pozycyjnego. Widzieliśmy jak Chrobry się ustawił, całą drużyną na swojej połowie. Skrzętnie realizował założenia i trudno było przebić się przez ten mur. Natomiast najważniejsze, że w tym wszystkim byliśmy cierpliwi. Strzeliliśmy jedną bramkę więcej. Dla nas to fajny wieczór. Dalej musimy konsekwentnie pracować. Po trzech meczach mamy 7 punktów i jest to wymarzony start dla nowego zespołu, jakim jest Miedź Legnica.

Źródło: Miedź Legnica

FOT. MIEDZLEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 288 dni temu dnia 12/08/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 12, 2019 @ 10:58 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

99138470_2972005226227538_7665504346812973056_n_2,klOWfqWibGpC785HlXs

Polski futbol otwiera się na legnickim stadionie 26 maja

Read More →