Starostwo5
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Nowy przetarg na Pocztową. Do trzech razy sztuka?

Przez   /   13/05/2022  /   No Comments

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy ogłosił trzeci przetarg na przebudowę z rozbudową ul. Pocztowej. Poprzednie dwa musiał unieważnić, bo złożone oferty przekraczały możliwości finansowe miasta. Jeśli znowu się nie uda podpisać umowy, przepadnie 5 mln zł dofinansowania z rządowego programu Polski Ład.

Projekt przewiduje przebudowę i rozbudowę ul. Pocztowej wraz ze skrzyżowaniami z ul. Piastowską, Nową, Bramą Głogowską, Kartuską, Libanai Kolejową. Jak informuje Urząd Miasta w Legnicy w zakres prac wchodzą także przebudowa nawierzchni ul. Dworcowej i Kolejowej, budowa ścieżki rowerowej, ciągów pieszo-rowerowych, przebudowa chodników, zatok autobusowych i sygnalizacji świetlnej, oświetlenia oraz rozbudowa kanalizacji deszczowej, przebudowa urządzeń infrastruktury technicznej, w tym ITS i uporządkowanie zieleni.

Miasto dostało na tę inwestycję 4 999 242 zł w ramach pierwszego naboru Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych. Wręczając promesy, rząd zostawił samorządom pół roku na uruchomienie przetargów. Zarząd Dróg miejskich w Legnicy przeprowadził dwa, ale oba nie przyniosły roztrzygnięcia.

W ogłoszonym na początku kwietnia pierwszym przetargu wpłynęły dwie oferty – jedna z Przedsiębiorstwa Transportowo-Budowlanego z Wrocławia na 26 371 200 zł, druga z warszawskiego Budimeksu na 24 114 707,57 zł.

W drugim przetargu, który zakończył się w maju, też wystartowało dwóch oferentów. Głogowska spółka Ragen zaproponowała cenę 23 982 653,97 zł, a Budimex – 24 957 329,74 zł (wzrost w porównaniu z ofertą z kwietnia o ok. 800 tys. zł).

Miasto zabezpieczyło na ul. Pocztową 18 mln zł. ZDM nie dysponuje aktualnie środkami, które pozwoliłyby mu na podpisanie umowy. Dlatego ogłosił trzeci przetarg, licząc, że wykonawcy znacząco zejdą z ceny.

Termin składania ofert do 26 maja.

Na czwarty przetarg nie będzie już czasu.

W ostateczności miasto będzie mogło jednak dorzucić ZDM-owi trzosa, aby nie stracić rządowej dotacji, podobnie jak to zrobiło przy przetargu na zagospodarowanie placu Słowiańskiego.

FOT. URZĄD MIASTA  W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-135837

Dwulatek nie oddychał – żyje dzięki policjantom z Lubina

Read More →