Galeria_UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kolejny legniczanin z COVID. Koronawirus wciąż groźny

Przez   /   14/07/2020  /   No Comments

Zawodowy kierowca z Legnicy został hospitalizowany w Bolesławcu. Poczuł się źle a podczas badania wykryto u niego COVID-19.

We wtorek mężczyzna zgłosił się do szpitala w Legnicy z objawami wskazującymi na zarażenie koronawirusem. Test potwierdził te przypuszczenia. Ze względu na stan zdrowia pacjenta, przewiziono go z Legnicy do szpitala zakaźnego w Bolesławcu.

Dzień wcześniej Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy informowała o innym legniczaninie, który zaraził się koronawirusem uczestnicząc w zgromadzeniu o charakterze religijnym. Źródłem zarażenia był cudzoziemiec biorący udział w tej samej imprezie. – Te dwa przypadki, wczorajszy i dzisiejszy, nie mają ze sobą nic wspólnego – zaznacza Małgorzata Stawiska-Lichota, rzeczniczka sanepidu.

Służby epidemiologiczne ustaliły krąg osób, które uczestniczyły w zgromadzeniu religijnym, i podjęły działania, które mają zapobiec rozwleczeniu koronawirusa. Nikt jednak nie ewidencjonował udziału w tym wydarzeniu i być może nie do wszystkich dotarła informacja o potencjalnym zagrożeniu.

Aktualnie 331 mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego jest objętych kwarantanną. 4 osoby znajdują się w nadzorze epidemiologicznym. W izolacji przebywają 2 zakażone osoby. Jeden pacjent z COVID-19 przebywa w szpitalu. Członkowie ich rodzin są poddani ścisłej kwarantannie.

Od początku epidemii PSSE w Legnicy wykonała 5 368 testów na COVID-19. 222 dały wynik dodatni.

RYC. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 342 dni temu dnia 14/07/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 15, 2020 @ 5:38 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →