Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Co robią Koleje Dolnośląskie dla bohatera z Wrocławia?

Przez   /   27/11/2019  /   1 Comment

Przejazd w kabinie maszynisty, poznanie tajników pracy w Kolejach Dolnośląskich i jazda symulatorem Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego 45WE Impuls. Te wszystkie atrakcje czekały w Legnicy na Kamila Szymańskiego, bohaterskiego motorniczego z Wrocławia, który pod koniec października uratował zdrowie i życie swoich pasażerów.


Historię Kamila Szymańskiego, 24-letniego motorniczego, w październiku poznała cała Polska. Kierowca samochodu dostawczego na ulicy Olszewskiego we Wrocławiu nie ustąpił pierwszeństwa i spowodował zderzenie z tramwajem pełnym podróżnych. W efekcie doszło do pożaru tramwaju. Tylko dzięki błyskawicznej i profesjonalnej reakcji motorniczego, nikomu nic się nie stało. Kierujący tramwajem zadbał o sprawną ewakuację 40 pasażerów, a sam opuścił płonący pojazd jako ostatni.
Młody motorniczy od dziecka interesuje się transportem i koleją, a w przyszłości chciałby zostać maszynistą. Teraz jego marzenie postanowiły zrealizować Koleje Dolnośląskie, które zaprosiły go do swojej siedziby w Legnicy.
- Zawsze z uznaniem spoglądamy na przykłady takiego profesjonalizmu, jaki zaprezentował Pan Kamil. Praca w transporcie publicznym daje wiele satysfakcji, ale wiąże się z nią również wielka odpowiedzialność, za zdrowie i życie naszych pasażerów. – powiedział Bartosz Dziwak, naczelnik Ośrodka Szkolenia Kolei Dolnośląskich. – Doceniamy postawę Pana Kamila, bo właśnie takie wzorce zachowań kształtujemy u naszych kandydatów w trakcie szkolenia – dodał Dziwak.


O tym jak wygląda prowadzenie najnowocześniejszych składów na polskich torach Kamil Szymański mógł przekonać się podczas jazdy symulatorem znajdującym się w bazie Kolei Dolnośląskich w Legnicy. Symulator pozwala na wygenerowanie całej gamy warunków, które może spotkać w swojej pracy maszynista. Możliwa jest zmiana natężenia opadów oraz pory dnia i pory roku, a także siły wiatru, mgły i wielu innych.
- Bardzo mi miło, że mam okazję poprowadzić dzisiaj prawdziwy pociąg, bo ten symulator jest takim pełnym odwzorowaniem normalnego pociągu. To z jednej strony wyzwanie, ale poszło mi to całkiem łatwo. Prowadzenie pociągu okazało się trochę zbliżone do jazdy tramwajem, radość z jazdy jest ogromna . – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Kamil Szymański. – Na pewno w przyszłości chciałbym zacząć szkolić się na maszynistę. – zakończył młody motorniczy.
Taką możliwość stworzyły Koleje Dolnośląskie zapraszając go na szkolenie w zakresie świadectwa maszynisty, w którym będzie mógł wziąć udział po spełnieniu wymogów, jakie są stawiane kandydatom.
- Pan Kamil posiada ogromną wiedzę o kolei i umiejętności, które predysponują go do pracy jako maszynista. Takich kandydatów poszukujemy, zapraszamy na szkolenia do naszego ośrodka, gdzie oferujemy dla nich pełne wsparcie – zakończył Bartosz Dziwak, naczelnik Ośrodka Szkolenia Kolei Dolnośląskich.

Źródło: Koleje Dolnośląskie

FOT. KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE

 

    Drukuj       Email

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Legenda o Bitwie

Muzeum Miedzi opowiada legnickie legendy – online

Read More →