AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

KGHM – strategiczny sponsor Crossu Straceńców

Przez   /   13/02/2019  /   No Comments

Cross Straceńców to cykliczna, głogowska impreza biegowa, której uczestnicy, poza walką z własnymi słabościami, mierzą się również z naturalnymi przeszkodami: rowami z wodą i błotem, stromymi oraz piaszczystymi podbiegami. Po raz kolejny KGHM Polska Miedź S.A. został partnerem strategicznym biegu.


KGHM od wielu lat pozostaje mecenasem zawodowego i amatorskiego sportu, a swoją politykę prowadzi w sposób zrównoważony wspierając lokalne inicjatywy społeczne, zwłaszcza te, dążące do promocji aktywnego spędzania czasu wolnego, aktywności swoich pracowników i mieszkańców Zagłębia Miedziowego.

Jerzy Górski, inicjator Crossu Straceńców podkreśla szczególne wartości jakie przyświecają wydarzeniu: – To idea biegu, który wyzwala motywację do walki, aby zmierzyć się z własnymi słabościami, zmierzyć się z naturą, pokonać strach i gwarantuje na mecie satysfakcję, radość oraz dumę.

W sobotę, 9 lutego na terenie toru motocrossu w Głogowie, odbył się walentynkowy półmaraton, który był formą treningu, a zarazem sprawdzianem przed kwietniowym głównym wydarzeniem. Blisko 100 uczestników wzięło udział w imprezie pod hasłem „Żyj zdrowo i na sportowo”. Maksymalna długość trasy wynosiła 21 kilometrów, jednak sami uczestnicy dokonywali wyboru liczby pokonanych pętli.

Jerzy Górski: – To dzięki KGHM możemy tak aktywnie działać w naszym regionie i pokazywać, jak ważna jest aktywność fizyczna, która jest swoistą receptą na zdrowie.

Cross Straceńców odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2019 r. na terenie toru motocrossowego w Głogowie.

Źródło: KGHM

FOT. KGHM.PL

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

GAP-750x330

Kolejny superligowiec na drodze Siódemki Miedź

Read More →