Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

KGHM: najlepszy polski eksporter do Francji 2017

Przez   /   13/12/2018  /   No Comments

Odbywający się od 14 lat konkurs Prix du Meilleur Exportateur Polonais en France ma na celu wyróżnienie liderów polskiego eksportu do Francji, a także zwrócenie uwagi tamtejszych środowisk gospodarczych na wysoką jakość i konkurencyjność polskiej oferty. Tegorocznej edycji konkursu patronowali minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz oraz minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz. Współorganizatorem wydarzenia było Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Paryżu.

 

10 grudnia 2018 r. w siedzibie Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Paryżu odbyła Gala Polskich Eksporterów do Francji w 2017 r., podczas której ambasador Tomasz Młynarski wręczył nagrody czterem firmom. Pierwsze miejsce zdobył KGHM Polska Miedź S.A., jeden z największych światowych producentów miedzi i srebra rafinowanego. – Cieszę się z tej nagrody, bo to potwierdzenie właściwych działań. KGHM Polska Miedź jest od lat największym polskim eksporterem, co z rosnącą skalą naszej działalności, wpływa na poprawę bilansu handlowego Polski. Francja jest szóstym odbiorcą naszych produktów, czwartym w Europie. Na tamtejszym, wymagającym rynku jesteśmy obecni od lat, i staramy się systematycznie zwiększać obroty – mówi Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM.

Nagrody Prix du Meilleur Exportateur Polonais en France wręczono z inicjatywy Ambasady Polskiej we Francji. Otrzymały je firmy, które osiągnęły największą wartość eksportu na francuski rynek w 2017 roku. Rok 2017 był wyjątkowo udany – KGHM z eksportu do Francji uzyskał 992 mln zł przychodów.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego wartość polskiego eksportu do Francji wyniosła w ub.r. 11,6 mld euro (58,5 mld zł), co dawało czwarte miejsce, z 5,6-proc. udziałem, po Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że KGHM Polska Miedź, zwycięzca ostatniej edycji konkursu miał największy udział w eksporcie nad Sekwanę. – Jesteśmy obecni na wszystkich największych rynkach, gdzie trwa ekspansja eksportowa. Cieszę się, że ubiegłoroczna poprawa salda wymiany z Francją o 0,65 mld euro, także jest efektem naszych działań. Do naszych kontrahentów Francji  wysyłamy: katody miedziane oraz inne wyroby z miedzi. Liczę, że poszerzeniu dalszemu poszerzaniu portfolio eksportowego uda się nam w kolejnych latach utrzymać pozycję w ścisłej czołówce tego prestiżowego rankingu – dodaje Danuta Tuchorska, Dyrektor Naczelny ds. Handlu i Logistyki KGHM Polska Miedź S.A., która odebrała nagrodę w imieniu spółki.

Tegoroczna edycja Prix du Meilleur Exportateur Polonais en France była okazją do przedstawienia osiągnięć polskiej gospodarki oraz nowego systemu wsparcia polskich firm we Francji po powstaniu Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Paryżu.

Źródło: KGHM

FOT. KGHM

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Doktor Oczko – pierwszy w regionie optyk tylko dla dzieci

Read More →