Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Jutro lekcja oddychania – dla ludzi, którzy przeszli COVID

Przez   /   28/09/2021  /   No Comments

Jutro o godz. 15 w Centrum Wolontariatu Miejskiego (Rynek 19) w Legnicy  odbędzie się pierwszy z cyklu warsztatów „Tak oddycha Legnica”. Są to bezpłatne spotkania dla dla osób potrzebujących rehabilitacji po przebytym COVID-19.

- Mamy zapisanych kilkanaście osób, ale czekamy na kolejne. Jeśli jutro będziecie w sercu miasta i potrzebujecie takich zajęć – zapraszamy! – zachęca Justyna Bugała-Szpak, fizjoterapeutka i koordynatorka fizjoterapeutów Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Będą to pierwsze warsztaty, a dwa kolejne seanse odbędą się na osiedlach: Piakary i Kopernik.

„Tak oddycha Legnica” to projekt miejski i legnickiego szpitala wspierający mieszkańców potrzebujących rehabilitacji. Projekt zainaugurowano w czerwcu tego roku i promowano go przez okres wakacji. Teraz przyszedł czas na konkretne działania. Zaplanowano trzy spotkania w różnych częściach miasta. Ich inicjatorami są pracujący w szpitalu rehabilitanci.

Idea warsztatów edukacyjnych narodziła się z potrzeby pomocy osobom z powikłaniami po przebytym Covid-19. Ozdrowieńcy zmagają się często z następstwami choroby, wpływającymi na codzienne funkcjonowanie organizmu (spadek kondycji, duszność, zaburzenia koncentracji i pamięci) oraz osoby narażone na zachorowanie.

Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów z dziedziny fizjoterapii, dietetyki, neurologopedii, zajmujących się na co dzień pacjentami po przebytej chorobie Covid-19 oraz pacjentami kardiologicznymi i neurologicznymi – mówi Justyna Bugała-Szpak, fizjoterapeutka i koordynatorka fizjoterapeutów Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Pierwsze warsztaty odbędą się 29 września w godz. 15-18 w Legnicy (Rynek 19) w Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica, a kolejne – na osiedlu Kopernik (19.10, SDM Kopernik) i Piekarach (17.11, SDK Atrium).

W trakcie trwania warsztatów będzie możliwość uzyskania konsultacji neurologopedycznej (testy pamięci, funkcji wzrokowo-przestrzennych, zaburzeń koncentracji i uwagi). Zajmie się tym Jolanta Zdanowska, neurologopeda Oddziału Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, specjalista zaburzeń funkcji poznawczych.

Podczas warsztatów zalecany będzie strój sportowy, wygodne obuwie oraz ręcznik i woda. Warsztaty Nordic Walking odbędą się na zewnątrz budynku.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 60 dni temu dnia 28/09/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 28, 2021 @ 4:52 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_4148,klOWfqWibGpC785HlXs

Mateusz Gessler z kobietami w Legnicy celebrował życie

Read More →