Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Japońskie święto”. Koncert w Sali Królewskiej

Przez   /   07/06/2019  /   No Comments

Muzeum Miedzi zaprasza w sobotę, 8 czerwca o godzinie 18.00 do Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej na koncert „Japońskie Święto”. Bezpłatne wejściówki są do obioru w kasie muzealnej. Z repertuarem japońskim i europejskim wystąpią: Yuhei Yamanaka – skrzypce, Yuka Fujinami – fortepian, Pierre Ono – samisen.

Muzycy wykonają 20 utworów, m.in. kompozytorów japońskich, a także aranżacje dzieł: Fryderyka Chopina, Bela Bartȯka, Henryka Wieniawskiego i Niccolo Paganiniego.

Już od kilkunastu lat Muzeum Miedzi prezentuje i promuje sztukę oraz kulturę Japonii. Dzięki współpracy z Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie oglądaliśmy wystawy sztuki japońskiej (drzeworyty, kimona), a także twórczość polskich malarzy, którzy ulegli wschodnim wpływom: Wojciecha Weissa, Juliana Fałata czy Jana Stanisławskigo.
Zeszłoroczna edycja Nocy Muzealnej upłynęła pod hasłem kultury, sztuki i kuchni kraju kwitnącej wiśni. Główny punkt programu stanowił koncert przyjaciół z Japonii w Sali Królewskiej. Muzycy, ubrani w tradycyjne kimona, wykonali japońskie pieśni, jak i swoje interpretacje europejskich standardów oraz znane utwory muzyki klasycznej. Tamtego wieczoru sala wypełniona była po brzegi.
Prawdziwy show stworzył Yuhei Yamanaka, wcielając się w wojownika Ninja i przejmująco grając na skrzypcach. Artyści tak poruszyli serca legnickiej publiczności, że owacjom nie było końca. Koncert, jak i wrażliwość muzyczna gości, wywarły na odbiorcach takie wrażenie, że na fali tego zainteresowania Muzeum postanowiło zaprosić ich jeszcze raz w 2019 roku.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

RYC. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 470 dni temu dnia 07/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 7, 2019 @ 2:16 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

'Friends'_ Izabela Kowalska-Wieczorek

“Ostrze pod poduszką”. Dziś wernisaż, pandemiczny

Read More →