Piast
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Jak legnicka Jaśminowa Akademia wychowuje dzieci

Przez   /   03/07/2020  /   No Comments

Jasminowa Akademia – przedszkole niepubliczne informuje rodziców zainteresowanych wychowaniem swoich pociech w duchu tolerancji, swobody wyboru, samodzielności i ciepłej atmosfery szerokiej gamy zajęć edukacyjnych, opartych na nurcie pedagogiki montessoriańskiej splecionej z “Edukacją przez ruch” Doroty Dziamskiej, realizowanych w pełni wyposażonej placówce z własnym ogrodem i piaszczystą plażą.

Przedszkole zachęca do osobistego oglądu warunków w asyście dyrektora placówki przedszkola. Czas spotkania można zadeklarować dzwoniąc na numer telefonu 692-492-609.

Jaśminowa Akademia – przedszkole, które stara sie wychowywać najmłodszych w atmosferze ciepła, uczenia się przez wielozmysłowe doświadczanie oraz wolny wybór. Zapewniają to metody pracy, wybrane przez kadrę pedagogiczną przedszkola: pedagogika Marii Montessori oraz system Edukacji Przez Ruch Doroty Dziamskiej. Najmłodsi nie maja czasu się nudzić , bo dzień przedszkolny wypełniony jest po brzegi specjalistycznymi zajęciami : rytmiki, terapii pedagogicznej, arteterapii, dogoterapii, senso-plastyki, integracji sensorycznej, logopedii czy ceramiki. Przedszkolaki poznają bezpośrednio zarówno własne panie, władze miasta jak i różne miejsca użyteczności publicznej. Przedszkole posiada bogato wyposażoną salę integracji sensorycznej, bazę materiałową pomocy montessoriańskich oraz szklarnię i przepiękne podwórko z własną wyspą piaskową.

Różowe barwy przedszkola sugerują różowe sny w trakcie drzemki w środku dnia i różowe myśli w trakcie relaksacji w mini sali doświadczania świata. Dzieci łączą się w dwie grupy : Słoneczniki i Paprotki. Grupy są mało-liczne ( do 15 dzieci w grupie) integracyjne, a każdą z grup tworzą dzieci o zróżnicowanym wieku, dzięki czemu wychowawcy mają szansę na indywidualizację realizowanego wobec dziecka planu edukacyjnego, tworzonego indywidualnie dla każdego dziecka. Każda grupa prowadzona jest przez dwoje wychowawców i wspomagana pomocą opiekuna. Kadra pedagogiczna to pasjonaci, którzy wciąż dokształcają się i poszukują nowych rozwiązań dydaktycznych. Nauczyciele prowadzący to trzy panie ( Honorata, Kinga i Nikola) i jeden pan (Daniel ).

FOT. FACEBOOK.PL/ JAŚMINOWA AKADEMIA

tekst sponsorowany

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 347 dni temu dnia 03/07/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 3, 2020 @ 11:33 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 14.06.2021 114434.bmp

Warszaty dla osób po COVID. Tak oddycha Legnica

Read More →