Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Jak w sensacyjnym filmie: pościg, dachowanie, narkotyki

Przez   /   23/09/2019  /   No Comments

Kilkakrotnym dachowaniem skończyła się szaleńcza ucieczka 38-letniego mieszkańca Legnicy przed policją. Kierowca był po narkotykach, a dodatkowo miał zakaz prowadzenia pojazdów. W aucie znaleziono metamfetaminę, ecstasy i marihuanę. Kierowca oraz 19-letni pasażer nissana trafili do policyjnego aresztu

- Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się na drodze między Legnicą a Jaworem – opowiada mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

W czwartek 19 września dzielnicowi patrolowali miejscowość Nowa Wieś Legnicka. O godzinie 18.35 zauważyli samochód marki nissan primera. Kierowca nissana też najwyraźniej ich dostrzegł, bo na widok radiowozu gwałtownie zawrócił. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

- Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zamierzał zatrzymać się do kontroli drogowej. Kontynuował ucieczkę w kierunku Jawora – opowiada Jagoda Ekiert.

Na wysokości miejscowości Stary Jawor kierujący nissanem stracił panowanie nad pojazdem. Wóz kilkukrotnie dachował. Policjanci zatrzymali się nieopodal. Ujęli kierowcę i pasażera.

- Uciekinierami okazali się być mieszkańcy Legnicy w wieku 19 i 39 lat- relacjonuje Jagoda Ekiert..- Podczas zatrzymania dzielnicowi zauważyli u kierującego symptomy, które mogły świadczyć o tym, iż znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Tester narkotykowy wykazał wynik pozytywny na zawartość amfetaminy lub metamfetaminy. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas kontroli mężczyzn, policjanci ujawnili przy nich narkotyki w postaci marihuany i metamfetaminy i esctasy oraz wagę elektroniczną. W pojeździe również znaleziono marihuanę ukrytą w gumowej rękawiczce

Obaj mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Prokuratura zarzuca kierowcy nissana, kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie środków odurzających oraz ich udzielanie. Dodatkowo po wynikach z krwi, 39-latek może usłyszeć zarzut, kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Pasażer pojazdu usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowanie pojazdami mechanicznymi nawet do lat 15.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 257 dni temu dnia 23/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 23, 2019 @ 11:47 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

corona-5066342_1280

50. raport koronawirusowy dla subregionu legnickiego

Read More →