Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Jak drogówka pomogła Olivierowi przyjść na świat

Przez   /   31/05/2017  /   No Comments

Funkcjonariusze legnickiej drogówki mł. asp. Kacper Ekiert i sierż. Jarosław Kądziołka pełniąc 17 maja br. w godzinach popołudniowych służbę na terenie miasta Legnicy, na ulicy Pocztowej podczas przeprowadzanej kontroli drogowej, usłyszeli z jednego z aut stojących w korku wołanie o pomoc. Kierująca wraz z pasażerem krzyczeli, że w samochodzie mają córkę, której już wcześniej odeszły wody płodowe i zaczęła rodzić. Jednocześnie prosząc policjantów o pomoc w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala.

Policjanci zareagowali natychmiast. Włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, aby przeprowadzić bezpieczny pilotaż samochodu z ciężarną do Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze przekazali rodzącą kobietę bezpośrednio pod opiekę lekarzy. Kilka minut później na świecie pojawił się mały chłopczyk – Oliwier, syn kobiety, której pomogli policjanci.
Wczoraj dwutygodniowy Oliwier wraz z mamą i babcią przyjechał do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, by spotkać się i podziękować policjantom za ich wzorową postawę, a Komendantowi Miejskiemu Policji w Legnicy – mł. insp. Leszkowi Zagórskiemu oraz Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy – podkom. Tomaszowi Kopcie pogratulować tak wzorowych i oddanych służbie funkcjonariuszy.
Na uroczystym spotkaniu mł. insp. Leszek Zagórski Komendant Miejski Policji w Legnicy wręczył Oliwierowi maskotkę dolnośląskiej policji – komisarza lwa od Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. nadinsp. Tomasz Trawińskiego oraz pamiątkowy dyplom „dla najmłodszego uczestnika interwencji legnickich policjantów, który w dniu 17 maja 2017r. postanowił w rejonie skrzyżowania ulicy Pocztowej i Libana w Legnicy powiadomić policjantów o tym, że przychodzi na świat i chce te zrobić przy dźwięku policyjnych syren. Biorąc powyższe pod uwagę grono legnickich policjantów nadaje mi tytuł najmłodszego policjanta legnickiej drogówki”.
Chłopiec od policjantów, którzy „przy dźwięku policyjnych syren” pomogli szybko przejechać jego mamie i urodzić się bezpiecznie w placówce medycznej, dostał na pamiątkę policyjnego misia z biała czapką symbolizującą policjanta ruchu drogowego, żeby zawsze przypominał jemu okoliczności w jakich przyszedł na świat.
sierż. szt. Jagoda Ekiert/ POLICJA LEGNICA

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 998 dni temu dnia 31/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2017 @ 11:59 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

boar-2504313_1280

Rzeź dzików. Wojewoda każe zabić prawie 5 tys. sztuk

Read More →