AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Jak narozrabiał wiatr w Legnicy? Dziś znów wieje

Przez   /   22/10/2021  /   No Comments

Silny porywisty wiatr, który w czwartek uprzykrzał życie legniczanom, na szczęście nie spowodował poważnych strat w mieście. Wczoraj powalił kilka drzew, powyrywał gałęzie, poprzewracał znaki drogowe i reklamy. Dzisiaj synoptycy też przewidują ostre porywy wiatru.

Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego, w Legnicy odnotowano 72 interwencje straży pożarnej. Dotyczyły one głównie powalonych i połamanych konarów ( m.in. wierzba na Kozim Stawie). Nie było osób poszkodowanych. Zanotowano drobne uszkodzenia elewacji budynków i dachów oraz uszkodzenia samochodów powstałe wskutek spadania na nie złamanych konarów.

Na bieżąco też szkody usuwały służby miejskie. Dotyczyło to głównie pasów drogowych. W dalszym ciągu (w miarę napływania zgłoszeń) trwa usuwanie złamanych konarów drzew, stwarzających zagrożenie.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami na terenie prywatnym nie wolno usuwać nawet powalonego lub złamanego drzewa (złomu), jeśli wcześniej nie zgłosimy tego do odpowiedniego urzędu (Prezydent Miasta lub Wojewódzki Konserwator Zabytków). W przypadku, gdy stwarza to zagrożenie zdrowia lub życia, blokuje drogi, czy chodniki należy wezwać straż pożarną lub inne służby.

Dzisiaj (22 października) w godz.14.00–21.00 prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, miejscami w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Uwaga! Silny wiatr może wyrywać drzewa, uszkadzać linie energetyczne i powodować utrudnienia komunikacyjne. Nie należy przebywać w pobliżu obiektów, które mogą zostać uszkodzone przez wiatr (drzewa, słupy wysokiego napięcia, latarnie).

Sprzątnijmy z balkonów wszystkie luźne rzeczy, które w czasie porywów wiatru mogą stanowić zagrożenie dla innych oraz nie stawiajmy swoich samochodów pod drzewami. Ograniczmy również w miarę możliwości przemieszczanie się.ów pod drzewami. Ograniczmy również w miarę możliwości przemieszczanie się.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 37 dni temu dnia 22/10/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 22, 2021 @ 12:51 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obraz_2021-11-26_113904

Jawor. 40-latek urządził w domu piekło swojej partnerce

Read More →