Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Hollow”. Legnicka grupa This Cold wydała nową płytę

Przez   /   04/04/2016  /   No Comments

Wczoraj (3 kwietnia) miała miejsce premiera długo wyczekiwanego albumu „Hollow” legnickiej grupy This Cold. Na płycie znalazło się 7 nowych piosenek i 3 zremasterowane utwory z debiutanckiej EP-ki „A Deeper Grey” wydanej w 2013 roku. This Cold reprezentują gatunek muzyczny, określany przez recenzentów jako zimna fala lub rock gotycki, nawiązując brzmieniem, kompozycjami i wizerunkiem do mrocznej sceny lat ’80.

This Cold to zespół dobrze znany bywalcom legnickiej Spiżarni, występował w niej kilkukrotnie, ale koncertuje… głównie poza granicami swojego miasta. Na trasie promującej „Hollow” pojawiły się m.in. Tychy, Wrocław, Warszawa, a także – przede wszystkim – bolkowski festiwal Castle Party, odbywający się w co roku lipcu. This Cold wystąpił na festiwalu w 2014 roku i w tym roku zagra tam ponownie. Szczegóły koncertów pojawiają się na fanpagewww.facebook.pl/thiscoldband oraz na stronie zespołu www.thiscold.com.
Piosenką promującą płytę „Hollow” jest utwór „Do You know?”, do którego powstał wideoklip (www.youtube.com/watch?v=JoM_FB4gbXw) zrealizowany przez legniczan w legnickim klubie Caffe Modjeska.
Płyta CD dostępna jest na stronie wydawcy Mirrorphobic Productions (www.mirrorphobic.pl)  oraz w wersji cyfrowej na profilu zespołu (www.thiscold.bandcamp.com). „Hollow” będzie można również nabyć 22 kwietnia w legnickiej Spiżarni, gdzie zespół na koncercie zaprezentuje utwory z nowego albumu. Premierę nowej płyty grupa świętowała na scenie, we wrocławskim klubie Przybij Piątaka.

This Cold to legnicki zespół grający muzykę nurtu rock gotycki/post-punk. W ich twórczości wyraźnie słychać nostalgię za mroczną sceną muzyczną lat 80. Na miejscu są skojarzenia z twórczością takich zespołów jak Manaam, The Cure czy Siouxsie and the Banshees. Zespół ma na swoim koncie świetnie przyjętą EPkę „A Deeper Grey” (2013), pojawili się również na kilku składankach, m.in. debiut na prestiżowym Tribute to Closterkeller. Koncertują w całej Polsce, zarówno w klubach, jak i na dużych festiwalach (Castle Party 2014, Uwolnić Muzykę), kilkukrotnie wystąpili także w Legnicy. Liderzy zespołu Agata Pawłowicz (wokal) i Darek Borowiec (gitara) są dobrze znani w środowisku fanów muzyki gotyckiej. Ona za sprawą wieloletniej współpracy z zespołem Desdemona (2 albumy studyjne oraz koncertowe DVD) i jako głos radiowy (radio Hardness i ProRock), on jako założyciel zimno-falowego projektu Cabaret Grey, również pochodzącego z Legnicy.

Źródło: This Cold
Foto. Wojciech Kwaśniewski

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zanim-chłodem-powieje-01

“Zanim chłodem powieje dzień” znowu na scenie

Read More →