helios_gr
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Harcerski Start. Legnicki hufiec zaczął rok szkolny

Przez   /   20/09/2021  /   No Comments

W sobotę, 18 września 2021 r., Hufiec ZHP w Legnicy zorganizował Harcerski Start w nowy rok harcerski 2021/2022.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszyśŚw. w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy, współcelebrowanej przez kapelana hufca księdza przewodnika Krzysztofa Czadowskiego. O oprawę muzyczną zadbała Artystyczna Drużyna Harcerska “Pryzmat” druhny przewodniczki Aleksandry Kozubal. Poczet sztandarowy wystawiła 710 Drużyna Wędrownicza “Kedyw”, która w poniedziałek na sesji Rady Miasta zostanie uhonorowana tytułem “Zasłużonej dla Legnicy”.

Następnie na terenie klasztoru franciszkanów odbył się apel hufca, na który stawiły się wszystkie jednostki.
Każda drużyna, gromada i krąg otrzymały od komendanta hufca najnowszą propozycję programową Chorągwi Dolnośląskiej ZHP pt. “Odkrywamy Dolny Śląsk”. Apel był także okazją do wręczenia sznurów funkcyjnych członkom komisjirRewizyjnej hufca podharcmistrzowi Ireneuszowi Piotrowskiemu i podharcmistrzowi Arturowi Torbińskiemu, którzy nie mogli przybyć w lipcu na ognisko akcji “Powrót do Zaborówca”, oraz nowemu kwatermistrzowi Hufca Harcerzowi Orlemu Sylwestrowi Czerniejewskiemu.

Po apelu drużyny uczestniczyły rotacyjnie w warsztatach pierwszej pomocy i własnoręcznego ozdabianiu toreb, które każdy zabrał ze sobą na pamiątkę. Jedynie wybuchy, które towarzyszyły eksperymentom chemicznym na jednym z warsztatów, były w stanie na chwilę zapanować nad emocjami uczestników i ich zaangażowaniem w zajęcia. Szczególnie aktywni i wrażliwi byli członkowie 2 Prochowickiej Gromady Zuchowej oraz 22 Prochowickiej Drużyny Harcerskiej druhny podharcmistrzyni Jolanty Kozubal i 45 Drużyny Nieprzetartego Szlaku “Stokrotki” druha podharcmistrza Ireneusza Piotrowskiego.

 

Przyszedł jednak czas na grę terenową więc podziękowaliśmy gospodarzom za przyjęcie i gościom z firmy CZAR Animacje druha Michała Kowalczyka. Gra wiodła ciekawymi miejscami w Legnicy w stronę Lasku Złotoryjskiego, gdzie ognisko przygotowała druhna Vanessa Nikiel, drużynowa 218 DH “Element”. Niestety musieliśmy zmienić trasę z powodu opadów i na zakończenie drużyny spotkały się w remontowanej właśnie przez 90 DW “GROM” i Legnicki Krąg Instruktorski siedzibie hufca przy ul. Zielonej 13of. Dokąd już od dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zbiórki w nowym roku harcerskim!

hm. Sławomir Waś/ komendant Hufca ZHP w Legnicy

FOT. HUFIEC ZHP W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obraz_2021-11-26_113904

Jawor. 40-latek urządził w domu piekło swojej partnerce

Read More →