basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

“Godzina dla Ziemi” w Legnicy. Też wyłącz światło

Przez   /   26/03/2020  /   No Comments

Legnica po raz kolejny bierze udział w akcji „Godzina dla Ziemi”. Prosimy o przyłączenie się do niej na stronie https://godzinadlaziemi.pl/  oraz o wyłączenie na godzinę (20.30-21.30) oświetlenia w sobotę (28 marca).W tym dniu wyłączona zostanie także iluminacja hali sportowej przy ul. Sejmowej, skateparku oraz rowerowego placu zabaw pumptrack w Parku Bielańskim i  boiska treningowego przy Stadionie Miejskim im. Orła Białego.
W sobotę o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF. Zamierzamy wyrazić w ten sposób troskę o przyszłość środowiska naturalnego. W tym roku w Polsce akcja odbędzie się pod hasłem Nie tamuj rzek! Niech płyną.
Akcja stworzona została przez ekologów z organizacji WWF (Word Wide Fund for Nature) i odbywa się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. W ciągu tych lat wzięło w niej udział ponad 180 krajów na 7 kontynentach. Na 60 minut zgaszono światła takich obiektów jak: Piramidy w Gizie, Wieża Eiffla w Paryżu, Big Ben i Pałac Buckingham w Londynie, most Golden Gate w San Francisco, Opera w Sydney, Koloseum w Rzymie, Taj Mahal w Indiach i tysiące innych.
Również w Polsce zgasły lampy oświetlające najbardziej charakterystyczne budynki, takie jak: Stadion Narodowy oraz Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Kościół Mariacki w Krakowie, Dwór Artusa w Gdańsku czy Spodek w Katowicach.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

RYC. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 5 dni temu dnia 26/03/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 26, 2020 @ 4:28 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tt

Klub Gońca Teatralnego wystartował online

Read More →