basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Miedziowe gminy złożyły się na respirator dla Bolesławca

Przez   /   06/04/2020  /   No Comments

250 tys. zł wygospodarowali samorządowcy z powiatów polkowickiego i głogowskiego, aby wesprzeć zakup łóżka z respiratorem dla szpitala w Bolesławcu. W imieniu wszystkich samorządów umowę z lecznicą podpisała gmina Polkowice.

– Szpital w Bolesławcu obsługuje naszych mieszkańców w przypadku zachorowania na COVID-19 – mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki. – W momencie podejmowania decyzji mieliśmy informację, że wszystkie respiratory w szpitalu były zajęte, a to urządzenie może uratować życie każdemu z nas – dodaje.
Hasło do samorządowej zrzutki na rzecz bolesławieckiego szpitala rzucił wójt gminy Grębocice. Jak powiedział, wcześniej rozmawiał na ten temat z prezesem Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, które współpracuje z bolesławiecką lecznicą. Wsparcie finansowe zaoferowały gminy: Chocianów, Gaworzyce, Grębocice, Polkowice, Przemków i Radwanice oraz powiat polkowicki, a także gminy Kotla i Żukowice z powiatu głogowskiego.
– Każdy samorząd dał tyle, ile może – mówi Roman Jabłoński, wójt Grębocic. – Trzeba pomagać szybko, dlatego sfinalizowaniem zakupu łóżka z respiratorem zajęła się gmina Polkowice, która podpisała umowę z dyrekcją szpitala – informuje R. Jabłoński.
Jak powiedział Kamil Barczyk, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, przekazane środki będą przeznaczone na utworzenie stanowiska intensywnej terapii.
– W skład stanowiska wchodzi: łóżko z materacem, szafka przyłóżkowa, respirator, kardiomonitor, monitor do pomiaru rzutu serca, pompa infuzyjna (osiem sztuk), stacja dokująca do pomp, stojak do stacji dokującej, pompy do żywienia, ssak elektryczny, parawan na kółkach – wymienia dyrektor szpitala.
Jak dodał, w związku z coraz większą ilością pacjentów wymagających hospitalizacji, ZOZ w Bolesławcu planuje utworzenie jeszcze ośmiu stanowisk intensywnej terapii, z respiratorem.

Źródło: Urząd Miasta Polkowice

FOT. URZĄD MIASTA POLKOWICE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 54 dni temu dnia 06/04/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 6, 2020 @ 3:54 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zietal

Ziętal jedzie. Koronawirus nie wstrzymuje rowerzysty

Read More →