AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Gmina i TBS Kamienna Góra budują mieszkania w Jaworze

Przez   /   24/11/2023  /   1 Comment

Rusza budowa nowych mieszkań przy ul. Mickiewicza 45 w Jaworze. To efekt współpracy gminy Jawor z Towarzystwem Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze i kolejny, ważny krok w rozwoju budownictwa mieszkaniowego w mieście. Po 20 lat od wybudowania ostatniego budynku TBS powstanie nowe osiedle, a w nim cztery budynki z 72 lokalami mieszkalnymi.

Cała przestrzeń będzie prezentować się bardzo atrakcyjnie, a zastosowane rozwiązania technologiczne zapewnią wyższy komfort użytkowania oraz racjonalne koszty utrzymania. Na trzech kondygnacjach budynku znajdować się będzie 18 lokali: jedno, dwu i trzypokojowych, o powierzchni od 31,60 m2 do 61,30 m2, po sześć na każdej kondygnacji. Każdy z budynków wyposażony będzie w najnowocześniejszą technologię, która zdecydowanie obniży koszty przyszłej eksploatacji. Mieszkania będą posiadały ogrzewanie sufitowe zasilane energią elektryczną z pomp ciepła. Planowany jest montaż paneli fotowoltaicznych i solarów do podgrzewania wody.

Mieszkania wybudowane przez spółkę TBS będą gotowe do zamieszkania. Łazienki wyposażone zostaną w płytki ceramiczne na podłodze i ścianach, wannę, umywalkę i WC kompakt. Na podłogach w pozostałych pomieszczeniach i w korytarzach ułożone zostaną panele podłogowe. Każde z mieszkań będzie posiadało do dyspozycji komórkę lokatorską. Dużym udogodnieniem dla lokatorów będzie także wielostanowiskowy garaż w części piwnicznej. Wokół budynków pojawią się nowe nasadzenia i zieleń miejska, ale nie tylko. W planach jest budowa dodatkowych miejsc postojowych oraz chodników. Wartość robót budowlanych wyniesie niemal 33 mln zł.

Projekt budowy mieszkań zakłada formę budownictwa na wynajem. Zamiarem władz miasta było stworzenie tej propozycji głównie dla osób, które posiadają zbyt niskie dochody, by móc starać się o kredyt, bądź z pewnych przyczyn nie mogą kupić własnego mieszkania.

Środki na budowę osiedla w wysokości prawie 20 mln zł gmina Jawor pozyskała w ramach dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego, m.in. Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, Funduszu Dopłat i Planu Rozwoju. Pozostała część finansowania to bardzo korzystny kredyt dla TBS oraz kaucja i partycypacja przyszłych mieszkańców.

Źródło: Urząd Miasta w Jaworze

RYC. URZĄD MASTA W JAWORZE

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Robert pisze:

    Tylko jedno miejsce parkingowe na budynek. Projekt (wizualizacja) zgodny z linią zrównoważonego rozwoju uni europejskiej. Poza tym mieszkania socjalne nie potrzebują samochodów a komunikacja miejska jest darmowa Do mercedesa też bez własnego samochodu można dojechać. Witaj nowy świecie również w Jaworze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Kolaże1-1024x708

Moje trzy grosze. Kurs na górę lodową

Read More →