AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Galeria Sztuki zaprasza na spotkania z fotografikami

Przez   /   17/03/2023  /   No Comments

Dwa najbliższe czwartkowe wieczory warto zarezerwować na spotkania z kuratorem i Autorami wystawy VI Triennale Fotografii Wałbrzyskiej w Galerii Sztuki. Organizatorzy szczególnie gorąco zapraszają wszystkich zainteresowanych fotografią. Wstęp wolny.
Wałbrzyskie Triennale to owoc współpracy Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego z Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA. Na ekspozycji można obejrzeć 161 Fotografii wykonanych przez 28 Autorów. Aby lepiej zrozumieć prezentowane prace – ale i sztukę fotografii w ogóle – warto zarezerwować dwa kolejne czwartkowe wieczory, kiedy to kurator – Jarosław Michalak, założyciel i prezes Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego oraz pomysłodawca Triennale Fotografii Wałbrzyskiej – i uczestnicy wystawy – Anna Habdas-Czujko, Mariusz Woźniak, Teresa Anniuk–Gulak i Brygida Strzępek – zdradzą tajniki swojej twórczości.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 23 marca o godz. 18.00 w Galerii Ring (pl. Katedralny), a jego tematem będzie światło. Światło tworzy zdjęcie. To czynnik nie tylko niezbędny do powstania fotografii, ale też budujący jej nastrój i budujące niezapomniane kadry. Spojrzymy na światło nie tylko od strony metafizyki, ale i fizyki, zahaczając o temat energii promieniowania świetlnego. Anna Habdas-Czujko opowie, jak światło kształtuje fotografie zawarte w jej cyklu PRZESTRZEŃ, KRZYWE I CZAS oraz nawiąże do podobnych aspektów dostrzeganych w pracach innych Autorów Triennale. Z kolei Mariusz Woźniak przedstawi tajniki i niuanse techniki SOLARIGRAFII, w której fotograf angażuje słońce do powstawania obrazów. Spotkanie rozpocznie Jarosław Michalak, który przedstawi różnorodne techniki fotograficzne wybranych Autorów obecnych na wystawie, naświetli tajniki ich warsztatu i strategie artystyczne.
W kolejny czwartek – 30 marca o godz. 18.00 w Galerii Ring – zagłębimy temat formy i treści. Teresa Anniuk-Gulak oraz Brygida Strzępek opowiedzą o swojej twórczości w kontekście formalnej strony budowy obrazu. Bazując na autorskich zestawach – AWARIA ŚWIATA oraz GALACTIC FLOWERS – opowiedzą również o specyficznych autorskich technikach, które pozwalają im obrazami wyrazić swoje emocje. Jarosław Michalak zaprezentuje swoje realizacje związane z wątkiem dokumentu w fotografii i projektem LITERY oraz opowie o budowaniu treści i przekazu zestawów fotografii.
Ekspozycja dostępna będzie do 16 kwietnia od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-18.00. Wstęp wolny.

Źródło: Galeria Sztuki Legnica

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 71 dni temu dnia 17/03/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 20, 2023 @ 10:23 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

284064139_502444841670374_2179560691132485559_n

Niebawem Legnica Cantat – rozśpiewane całe miasto

Read More →