Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Galeria Sztuki żegna zmarłą Stefanię Szewczyk

Przez   /   16/09/2020  /   No Comments

Z przykrością informujemy, że w wieku 90 lat odeszła Stefania Szewczyk, wieloletni pracownik Galerii Sztuki w Legnicy. Pracę jako opiekun ekspozycji rozpoczęła w kwietniu 1973 roku, gdy instytucja, pozostając w strukturach BWA, nosiła nazwę Czarna Galeria i mieściła się vis á vis obecnej siedziby. Stefania Szewczyk była pracownikiem Galerii do 2011 roku. Cały zespół Galerii Sztuki wyraża ogromny żal z powodu straty, jednocześnie przekazując wyrazy współczucia dla Rodziny i przyjaciół pani Stefanii.

To najwytrwalszy pracownik tej instytucji, w której zatrudniona była przez 38 lat i z którą pożegnała się po osiemdziesiątce. Była osobą niezwykle przywiązaną do tego miejsca. Pamiętała wszystkich dyrektorów placówki, bo została zatrudniona niedługo po powołaniu instytucji. Swoją pracę zawodową zakończyła za kadencji Zbigniewa Kraski, odbierając z jego rąk gratulacje z okazji 30-lecia pracy w Galerii w roku 2007. Z szacunkiem i sentymentem wypowiadała się o także pozostałych dyrektorach, z którymi miała okazję pracować: Henryku Janie Bacy, Hannie Krzewskiej-Lis, Janie Bocheńskim i Leszku Rozmusie.
- Pani Stefa była osobą pogodną i zawsze uśmiechniętą. Doceniała sztukę. Czuła etos pracy w Galerii, co zawsze podkreślała. Uważała, że zobowiązuje on do jak najbardziej kulturalnej obsługi zwiedzających i to była Jej dewiza. Stąd wielu Legniczan, którzy niegdyś odwiedzali wystawy, wspomina ją jako osobę wyjątkową. W życiu Galerii obecna była póki starczało Jej sił. Spotykała się z zespołem podczas różnych okazji jeszcze wiele lat po odejściu z pracy  – mówi Justyna Teodorczyk, dyrektorka Galerii.
Pogrzeb odbędzie się 17 września (czwartek), o godzinie 13:30 na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy, przy ul. Wrocławskiej.

Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 3 dni temu dnia 16/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 16, 2020 @ 5:10 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vaccination-2722937_1920

Legnica łamie się w sprawie szczepionek HPV? Za późno

Read More →