Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Galeria Sztuki zaprasza na oprowadzanie po wystawach

Przez   /   01/10/2021  /   No Comments

Galeria Sztuki zaprasza dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół na oprowadzania po wystawach. Na zwiedzających czekają dwie ekspozycje, w tym jedna – przygotowana specjalnie dla dzieci.

Na inspirowanej eksploracją natury wystawie „Przygodolub” katowickiego artysty Pawła Szeibla zastanowimy się nad lekkością i przemijaniem, dotniemy igliwia, zajrzymy w głąb słomianej instalacji, dowiemy się, co to jest „Mirador” i „Muela”, a także podążymy śladem kozibroda wielkiego… W trakcie oprowadzania dzieci będą mogły nie tylko posłuchać opowieści i porozmawiać, ale też dotknąć niektórych obiektów i – podczas części warsztatowej – wypleść własne dzieło sztuki na krośnie.
“Wystawa Pawła Szeibla łączy w sobie przygodę i przyrodę. Artysta uwielbia przyglądać się naturze i czerpać z niej inspirację do swoich działań. Poszukiwanie tematów i tropów do stworzenia kolejnych prac to dla niego zawsze przygoda. Poznaje nazwy kolejnych gatunków roślin, wyrusza na wyprawy w nieznane, odkrywa nowe miejsca, obiekty i zdarzenia” – czytamy we wstępie publikacji towarzyszącej ekspozycji – zeszycie ćwiczeń, w którym dzieci mogą zanotować swoje spostrzeżenia i wykonać inspirowane wystawą zadania.


Z kolei w głównej siedzibie Galerii Sztuki (pl. Katedralny 1) oglądać można nasycone intensywnymi barwami malarstwo Przemysława Garczyńskiego, które nawiązuje do ludzkich ingerencji w krajobraz, nowych technologii i geometrii. Wystawa nosi tytuł „Porządkowanie”. Artysta jest laureatem nagrody Grand Prix w 29. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE 2019.
Obie ekspozycje będą dostępne dla zwiedzających tylko do 10 października, od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-18.00. Z kolei na oprowadzania umówić się można w godzinach 8.00-16.00. Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt drogą e-mail: galeria@galeria.legnica.eu w celu ustalenia terminu. Wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 230 dni temu dnia 01/10/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 1, 2021 @ 6:41 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

LC-plakat

Legnica Cantat 52 zacznie się od śpiewania w autobusach

Read More →