PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Galeria Sztuki zaprasza do Ogrodu Hesperyd

Przez   /   12/02/2024  /   No Comments

„Ogród Hesperyd” – taki tytuł nosi nowa, jubileuszowa wystawa Małgorzaty Korenkiewicz, którą można oglądać w Galerii Ring. To nawiązanie do pięknego, lecz pilnie strzeżonego, mitologicznego miejsca, którego zachwycające bogactwo jest niedostępne dla ludzi. Artystka wykreowała własny świat na podobieństwo tego Ogrodu – pełen postaci, metafor, warstw i symboli. W czwartek 15 lutego o g. 17.00 – podczas oprowadzania kuratorskiego w Galerii Ring – będzie można poznać jego tajemnice. Wstęp wolny.

Wystawa „Ogród Hesperyd” została zrealizowana przez Galerię Sztuki w Legnicy we współpracy z Muzeum Regionalnym w Jaworze oraz Wrocławskim Okręgiem ZPAP. Podsumowuje trzydziestolecie pracy twórczej Korenkiewicz. Zobaczymy na niej dzieła z początków kariery artystki, ale też prace najnowsze. -Fabularyzacja, narracyjność, przedstawieniowość i pewna baśniowość występująca tuż obok zwyczajnej codzienności, rodzajowość i ikonograficzność scen, a nade wszystko – szerokie i głębokie nawiązania do symbolizmu – to główne cechy twórczości ostatnich lat artystki. Wiele tu autoportretów czy stylizowanych ujęć z licznymi odwołaniami do archetypów i mitologii – zauważa Justyna Teodorczyk we wstępie do katalogu.

Przed nami nie tylko czwartkowe oprowadzanie, ale kolejne wydarzenia towarzyszące ekspozycji, które odbędą się w marcu – warsztaty plastyczne (1 marca) i spotkanie autorskie z Małgorzatą Korenkiewicz i Arkadiuszem Mułą, dyrektorem Muzeum Regionalnego w Jaworze (15 marca).

Małgorzata Korenkiewicz – ur. w 1968 r. w Jaworze, absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby PWSSP we Wrocławiu (obecnie ASP), 1994. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym oraz malarstwem na jedwabiu, w przeszłości także projektowaniem kostiumów i tworzeniem filmów krótkometrażowych.

Od 2001 r. rzeźbi w lodzie i śniegu oraz tworzy wielkoformatowe projekty rzeźbiarskie w piasku. Najważniejszą rolę odgrywa dla niej forma i treść. Jak sama mówi: Jakkolwiek z formą eksperymentowałam na różnych etapach mojej twórczości, zawsze dbałam o czytelny przekaz, o treść, którą niesie ze sobą dzieło. Staram się tworzyć obrazy, które mówią, zawrzeć maksimum informacji, używając różnych symboli opisujących rzeczywistość. Artystka ma na swoim koncie liczne wystawy w kraju i za granicą oraz szereg nagród w prestiżowych konkursach rzeźbiarskich na świecie. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach muzealnych i prywatnych. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNCY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 156 dni temu dnia 12/02/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 12, 2024 @ 12:11 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Centrum Witelona

LCK szuka kierownika Centrum Witelona w Legnicy

Read More →