Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Galeria Ring zaprasza na wystawę wideo-instalacji

Przez   /   15/11/2019  /   No Comments

Od 21 listopada w Galerii Ring (Rynek 12) gości nietypowa wystawa podsumowująca 25-letnią historię Festiwalu Form Audiowizualnych INTERMEDIALE. Zobaczymy na niej wideo-instalacje twórców związanych z Festiwalem: Sachiko Hayashi, Joanny John, Wojciecha Benicewicza, Roberto Zanaty, Krzysztofa Pawlika i Radio Internazionale, a podczas wernisażu 22 listopada odbędzie się promocja dwupłytowego jubileuszowego wydawnictwa.

Wystawa jak i cały Festiwal stanowi jedną z bardzo niewielu w naszym mieście okazji do spotkania z audio-wizualnym eksperymentem, najnowszą sztuką wideo i niszowymi odmianami muzyki elektronicznej. Od 22 do 29 listopada w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej, czyli Legnickiego Centrum Kultury, można zobaczyć i posłuchać m.in. audiowizualnych performansów z gatunku elektroakustyki, elektroniki i muzyki eksperymentalnej przygotowanych przez artystów z Japonii, Turcji, Niemiec, Włoch i z Polski. Koncertom będą towarzyszyły pokazy wideo artu, wykłady i warsztaty.

Szczególnie zapraszamy na wykład, który 26 listopada o 17:00 poprowadzi Małgorzata Dancewicz – wieloletnia kuratorka Festiwalu Intermediale, artystka sztuk wizualnych i performerka. W Galerii Ring Małgorzata Dancewicz przybliży słuchaczom sztukę wideo i nowych mediów. Wykład będzie zarówno doskonałym wstępem jak i komentarzem do innych festiwalowych wydarzeń, dlatego zachęcamy do udziału wszystkich: zarówno tych już zainteresowanych festiwalową tematyką, jak i tych dopiero ostrożnie zaciekawionych.

Intermediale to cyklicznie organizowany przegląd bieżących tendencji we współczesnych sztukach performatywnych. Odbywa się w Legnicy od 1994, na początku jako Legnickie Prezentacje Sztuk Medialnych. Z jednej strony stanowi forum, które pokazuje potencjalne zastosowania nowych mediów i technologii w sztukach audiowizualnych, z drugiej zaś jest strefą twórczych eksperymentów w dziedzinie dźwięku i obrazu. Na program Intermediale składają się koncerty, audiowizualne performance i instalacje dźwiękowe, dla których bazą jest eksperymentalne wideo oraz muzyka elektroniczna i elektroakustyczna.

Więcej informacji i dokładny harmonogram festiwalowych wydarzeń znajduje się na stronie Festiwalu: http://intermediale.com.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, wejściówki można odbierać w Galerii Satyrykon.

Intermediale 25
21.11. – 21.12.
Galeria Ring (Rynek 12)
Wernisaż: 22.11., godz. 18:00
Wykład o sztuce nowych mediów: 26.11., godz. 17:00
wstęp wolny

0rg. Galeria Sztuki, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Artystycznych i Kulturalnych NETCETERA


Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy
FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 237 dni temu dnia 15/11/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 15, 2019 @ 1:26 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Betlejem-Judea-2_resize

“Niebezpieczne zabawy” w Galerii Sztuki w Legnicy

Read More →