Starostwo1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Galeria Ferio w Legnicy zmieniła właściciela

Przez   /   20/01/2023  /   No Comments

Fundusz inwestycyjny Focus Estate Fund z siedzibą na Cyprze kupił od Austriaków z Raiffeisen Bank International centrum handlowe Ferio w Legnicy.

Centrum handlowe Ferio w Legnicy zostało wybudowane przez powiązaną kapitałowo z Raiffesen spółkę RE Project Development. W marcu minie 16 lat od jego uruchomienia.

Nowy właściciel, Focus Estate Fund, to międzynarodowa grupa inwestycyjna z europejskim kapitałem, zainteresowana rynkiem nieruchomości w Polsce, w Czechach i w Ukrainie. Wcześniej działała pod nazwą Standard Life Aberdeen. Od 7 lat funkcjonuje na polskim rynku nieruchomości, przejmując tego rodzaju obiekty jak Ferio. Ma już m.in. galerie handlowe w Sandomierzu, Opolu, Płocku. Legnickie Ferio jest szóstym nabytkiem Focus Estate Fund w Polsce. W opinii Maxima Shkolnicka, udziałowcy Focus Estate Found, to obiekt handlowy o wysokim potencjale.

– Biznes niewątpliwie będzie dążył do maksymalnego wykorzystania potencjału centrum i poprowadzenia go w nowy, świeży rozdział. Chociaż centrum jest obecnie w znacznym stopniu wynajęte, zidentyfikowaliśmy szereg ekscytujących możliwości tworzenia wartości dodanej dla klientów, które chcemy realizować zgodnie z naszą strategią inwestycyjną – mówi Maxim Shkolnick.

Wartość kapitału, jaki Focus Estate Found do tej pory zainwestował w Polsce, wynosi około 65 milionów euro.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Targi-Pracy-w-Zlotoryi-PUP-Zlotoryja-82

Szukasz pracowników? Blisko masz Targi Pracy w Złotoryi

Read More →