helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Folk Biesiada w Kunicach na 11 zespołów ludowych

Przez   /   16/09/2019  /   No Comments

Już po raz czwarty Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach oraz kapela Kunice organizują Folk Biesiadę. W tym roku, podobnie jak latach poprzednich, patronat honorowy nad imprezą objął starosta legnicki Adam Babuśka. Organizatorzy zapraszają do Kunic 21 września. 

Chociaż chętnych do udziału w tegorocznej biesiadzie było znacznie więcej, to usłyszymy aż jedenaście zespołów ludowych. Organizatorzy na termin organizacji IV Kunickiej Folk – Biesiady wybrali 21. dzień września. Wcześniejsze terminy były mocno oblegane innym imprezami w regionie Na IV Kunicką Folk – Biesiadę wszystkich zaprasza Kapela Kunice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Impreza rozpocznie się o godzinie 13:00 i oczywiście jest bezpłatna. Inauguracją tej ludowej uroczystości zawsze jest przejście barwnego i rozśpiewanego korowodu ulicami Kunic. Kapele w ten sposób zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy.

W tym roku na scenie przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kunicach (ul. Słoneczna 11) wystąpią zespoły: „Kumoszki” z Prochowic, „Wesoła Gromadka” z Gromadki, zespół „Przyjaciółki” z Chojnowa, „Czewniawianki” z Czarna, „Polanie” z Kwietna, kapela „Kulinianie” ze Środy Śląskiej, „My Słowianie” z Gromadki, „Herbuty” z Tomisławia, oraz grupa „Marzenie” z Żelazna. Na scenie nie może zabraknąć gospodarzy. Kapela Kunice – prawdziwe gwiazdy w tej kategorii muzycznej, wystąpi z własnym repertuarem i gwarantuje wysoki poziom artystyczny. Organizatorów bardzo cieszy, że imprezy ludowe i folklorystyczne mają takie zainteresowanie. Każdego roku przybywa widzów pod sceną nad przepięknym Jeziorem Kunickim. Wierzymy, że i w tym roku publiczność dopisze i razem z nami będzie się świetnie bawić w folkowym klimacie.

Źródło: GOKiS Kuniece

FOT. GOKIS KUNICE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 372 dni temu dnia 16/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 16, 2019 @ 4:13 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2

Maluchownia w SDK “Kopernik” zaprasza dzieci

Read More →