wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Fizjoterapia – nowy kierunek studiów na PWSZ im. Witelona

Przez   /   31/05/2017  /   No Comments

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wydziałowi Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy przyznano uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku Fizjoterapia.
Tym samym kandydaci na studia, mogą już wybierać ten kierunek kształcenia w systemie elektronicznej rejestracji, która trwa do 4 sierpnia 2017 roku.
Wcześniej, wniosek naszej Uczelni pozytywnie zaopiniowało Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która pozytywnie oceniła przedstawioną koncepcję i program kształceni, w tym efekty kształcenia właściwych dla profilu praktycznego oraz sposobu ich weryfikacji. Komisja brała także pod uwagę minimum kadrowe, bazę dydaktyczną, w tym bibliotekę a także wewnętrzny system zapewnienia jakości, który zostanie wdrożony na jednolitych studiach magisterskich, na kierunku Fizjoterapia.
Na kierunku Fizjoterapia zajęcia teoretyczne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę: profesorów i doktorów z zakresu medycyny oraz profesorów i doktorów nauk o kulturze fizycznej specjalizujących się w fizjoterapii. Odbywają się w salach wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny.
Praktyczną naukę zawodu student realizuje w pracowniach fizjoterapii na uczelni oraz w bezpośrednim kontakcie z pacjentem w zakładach i pracowniach rehabilitacyjno–fizjoterapeutycznych oraz na oddziałach szpitalnych.

Absolwent jednolitych studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia posiada predyspozycje do pracy z osobami zdrowymi i chorymi, z osobami z różnymi dysfunkcjami psychofizycznymi, z niepełnosprawnościami, jak również z grupami wymagającymi dodatkowego wsparcia fizjoterapeutycznego. Ma sprawność ruchową pozwalającą na zastosowanie różnorodnych metod kinezyterapeutycznych. Potrafi demonstrować i przeprowadzać ćwiczenia ruchowe korzystając ze zdobytej wiedzy i umiejętności, jak również posiada kompetencje do stosowania czynników fizykalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych.

Praktyki zawodowe studenci odbywają już po I roku studiów – w łącznej ilości 1560 godzin. Obejmują one fizjoterapię ogólną, kinezyterapię, fizykoterapię i masaż, fizjoterapię kliniczną oraz obowiązkową praktykę zawodową po zaliczeniu ostatniego przewidzianego planem studiów egzaminu.

Źródło: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM, PWSZ im. WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1132 dni temu dnia 31/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2017 @ 11:39 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

69630000_666654150478321_7664184954334478336_o

Jak legnicka Jaśminowa Akademia wychowuje dzieci

Read More →