Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Legnicki Festiwal Kultur “Kto siedzi na miedzi (-y)?”

Przez   /   28/08/2018  /   No Comments

1 września, o godz. 15.00, na dziedzińcu Akademii Rycerskiej odbędzie się 6. edycja Legnickiego Festiwalu Kultur “Kto siedzi na miedzi (-y)?”. Wstęp wolny.

Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, które pomaga łamać stereotypy i uprzedzenia narodowościowe, uczy tolerancji, wzmacnia poczucie lokalnej tożsamości kulturowej. W dodatku jest naprawdę ciekawe.

Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentują się bowiem przedstawiciele różnych kultur i mniejszości, mieszkający w naszym regionie. Będą to m.in. polscy reemigranci z Bośni (ich główne skupisko znajduje się w powiecie bolesławieckim), reprezentanci Bukowiny (głównie mieszkańcy wsi Koźlice koło Głogowa), Łemkowie (w okolicach Legnicy i Lubina znajduje się ich największe skupisko w Polsce), Romowie, Polacy z Kresów, Niemcy.

Nasi sąsiedzi zaprezentują podczas festiwalu nie tylko swój folklor i interesujące opowieści (a działający przy Legnickim Centrum Kultury Zespół Pieśni i Tańca “Legnica” zaprezentuje przywrócony folklor Pogórza Kaczawskiego), ale zaproszą też odwiedzających festiwal do spróbowania swoich tradycyjnych potraw, zaprezentują rękodzieło itp. Będzie więc nie tylko możliwość porozmawiania z przedstawicielami różnych kultur, ale i np. odwiedzenia stoisk z rzemiosłem. Odbędą się też warsztaty zanikających zawodów.

Legnickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza! Wstęp bezpłatny.

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

'Friends'_ Izabela Kowalska-Wieczorek

“Ostrze pod poduszką”. Dziś wernisaż, pandemiczny

Read More →