Jasminowa2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Feerum otworzyło nową halę w Chojnowie

Przez   /   27/06/2014  /   No Comments

26 czerwca 2014 r. w Chojnowie, w obecności władz wojewódzkich, gminnych, miejskich oraz zaproszonych klientów i partnerów handlowych Spółki, została uroczyście otwarta hala produkcyjno-magazynowa firmy Feerum S.A., jednego z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Jednocześnie hala otrzymała patrona, którym został ojciec Prezesa Feerum, Pan Wojciech Janusz.

Hala produkcyjno-magazynowa ma powierzchnię 8,2 tys. mkw. a wartość całej inwestycji wyniesie 19 mln zł, przy czym 9,5 mln zł będzie pochodziło z dotacji unijnych. Obecnie Spółka zainwestowała już z tej kwoty 17 mln zł, w tym 8,51 mln zł z dotacji unijnych. Inwestycja umożliwi Spółce wdrożenie do produkcji nowoczesnej, suszarni z odzyskiem ciepła, wykorzystującej opatentowane przez Feerum innowacyjne rozwiązania.

W hali zostały zainstalowane jedne z najnowocześniejszych w Polsce maszyny belgijskiej firmy LVD, które zostały zintegrowane z robotem specjalnie dostosowanym do potrzeb Spółki Feerum. Obecnie w Feerum pracują już dwa takie nowoczesne, zrobotyzowane gniazda maszyn służące do wykrawania i gięcia blachy. Spółka rozmawia z producentami o kolejnych tego typu rozwiązaniach, z uwagi na ich dużą efektywność i precyzję wykonania.

W czerwcu 2014 r. Spółce przyznano kolejne zezwolenie na działalność w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Spółka planuje kolejne inwestycje na poziomie 20 mln zł, które zostaną zrealizowane do końca 2018 r.

Od początku naszej działalności stawialiśmy na innowacyjne rozwiązania, które zapewniają nam istotną przewagę konkurencyjną. Mamy na swoim koncie patenty oraz zgłoszenia patentowe, pracujemy nad kolejnymi produktami, które będą się wyróżniały na rynku swoimi rozwiązaniami. W obecnej hali zainstalowaliśmy jedne z najnowocześniejszych maszyn w kraju, które zostały przygotowane specjalnie na nasze zlecenie i dostosowane do naszych wymagań. Cała inwestycja związana z budową i wyposażeniem hali produkcyjno-magazynowej wyniesie 19 mln zł, przy czym z dotacji unijnych otrzymamy 9,5 mln zł. Inwestycja ta umożliwi nam wdrożenie do produkcji nowoczesnej suszarni z odzyskiem ciepła opartej na opatentowanym przez nas rozwiązaniu. Negocjujemy już zakup kolejnych zrobotyzowanych gniazd produkcyjnych, dzięki którym Feerum będzie mogło rozwijać się jeszcze szybciej i w krótszym czasie uzyskać pozycję istotnego gracza na rynku europejskim – powiedział Daniel Janusz, Prezes Zarządu Feerum S.A.

Źródło: M+G

FOT. M+G

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2020-toyota2_1597141892_1892

Toyota Nowakowski jedzie dalej z Miedzią Legnica

Read More →