PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Elżbieta Witek przegrała głosowanie w Sejmie

Przez   /   13/11/2023  /   13 Comments

Historyczny dzień. W Warszawie trwa pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji. Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło pochodzącą z Jawora posłankę Elżbietę Witek jako swoją kandydatkę na marszałka Sejmu. Stosunkiem głosów 193 do 265 PiS i Elżbieta Witek przegrali to głosowanie ze wspólnym kandydatem dotychczasowej opozycji, liderem Polski 2050 Szymonem Hołownią. 

Elżbieta Witek była marszałkinią Sejmu od sierpnia 2019 roku, przez 4 lata i 3 miesiące. Nikt przed nią dłużej nie sprawował tej funkcji, co akcentował Mariusz Błaszczak, przedstawiając z sejmowej mównicy jej sylwetkę. Nie tylko przez przeciwników Zjednoczonej Prawicy, ale też przez niezależnych publicystów, jest obwiniana o niszczenie parlamentaryzmu, przetrzymywanie “w zamrażarce” niewygodnych dla władzy projektów ustaw, zachowania niezgodne z prawem i regulaminem Sejmu. Najwięcej złej sławy przysporzyła jej sytuacja z lipca 2021 r., gdy podczas debaty nad ustawę tzw. “lex TVN” zarządziła po przerwie “reasumpcję” głosowania przegranego przez Zjednoczoną Prawicę. Symbolem kierowanego przez nią Sejmu były barierki, kordony policji i Straży Marszałkowskiej, odgradzające gmach parlamentu od obywateli.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 248 dni temu dnia 13/11/2023
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Listopad 13, 2023 @ 4:12 pm
 • W dziale: wiadomości

13 komentarze

 1. Anonim pisze:

  faky mieciu a ten bez, zostanie prezesem..Takie czasy.

 2. Miecio pisze:

  Ten z maturą jeszcze gorzko zapłacze!

 3. Anonim pisze:

  Jaki jest poziom tego prostactwa odchodzacego w niebyt mozna uslyszec tutaj>>>>>Panie marszałku, jestem premierem, chcę zabrać głos – miał powiedzieć Kaczyński do Hołowni. – Panie pośle, dopuściłem już do głosu ministrów – usłyszał w odpowiedzi od marszałka prezes PiS.

 4. Anonim pisze:

  mieciu ty juz zaczales te dzielna walke . Bedzie ci to zapamietane i bog dolozy ci troche rosumu ale dopiero w niebie.Tak z nim ustalilem.Na razie.

 5. Anonim pisze:

  ale prostaki tak maja ze lubiom sie posmiac po prostacku>>>Dysząca żądzą politycznej zemsty grupa facetów wzięła na celownik dzielną kobietę z klasą. Brońmy Elżbiety Witek przed hejtem brudnej koalicji

 6. Anonim pisze:

  nie tylko dobre, ale jakie INTELIGENTNE.

 7. Anonim pisze:

  ale tez mozna sie posmiac po prostacku>>>>Jestem bardzo ciekawa, czy któryś z nich nie korzysta z emerytury w wieku 60 albo 65 lat? Albo może ktoś nie bierze 500 plus? Albo może zrezygnował z 300 plus albo z darmowych leków dla seniorów? No nie, proszę państwa, biorą, bo mówią, że jak dają, to się bierze! A ja myślę, że warto by się było unieść honorem i od tego wrednego rządu PiS-u tego nie brać! A bierzecie, bierzecie! Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie! To jest mało honorowe, bo ja, gdybym się z takim rządem nie zgadzała, to nigdy bym nic od niego nie wzięła!”.

 8. Anonim pisze:

  bo widzisz mieciu chama mozna tylko po chamsku walnac w morde i tylko wtedy cham zrozumie.Paniał juz mieciu???

 9. Aleks pisze:

  Prostaki w prostacki sposób sie mszczą ,no ale cóż można się spodziewadż z takich posełków .Jeszcze nam wszystkim co popierali tych prostaków nie raz będzie wstyd za takie zachowanie właśnie pierwsze juz mamy.teraz to będzie miłość z pięścią zaciśniętą jak luzak szef pokazuje oj wstyd.

 10. Anonim pisze:

  Czym Witek zasłużyła sobie na taką opinię? Przypominamy 9 najgłośniejszych przewinień marszałek sejmu.

  1. Reasumpcja głosowania.
  2. Anulowanie głosowania w listopadzie 2019 r.
  3. Niestawianie się na przesłuchanie w NIK. Miała być świadkiem w sprawie kontroli programu „Polskie szwalnie”.
  4. Paraliżowanie pracy NIK. Zdaniem prezesa NIK Mariana Banasia Elżbieta Witek doprowadziła swoimi działaniami do sparaliżowania pracy Izby
  5. Wykorzystanie stanowiska do załatwienia prywatnych spraw. W kwietniu dziennikarze Radia ZET ujawnili, że mąż
  6. Wrześniowe orędzie, w którym straszyła apokalipsą w kraju z dzielnicami grozy, płonącymi samochodami, Polkami zamkniętymi
  7. Determinacja, by zablokować powołanie komisji śledczej do spraw podsłuchów w latach 2005-21.
  8. Słowa „Tu jest Polska, a nie Unia”. W lipcu 2021 r. na wiecu
  9. Zawierzenie pracy pracy posłów i senatorów Matce Boskiej na Jasnej Górze. „Królowo Polski, wyproś nam, posłom i senatorom, mądrość i odpowiedzialność w podejmowanych decyzjach” – przed ołtarzem.

 11. do lustrator pisze:

  jak zwykle wycieruch na wszystkim sie zna

 12. Anonim pisze:

  W gruncie rzeczy…… to takie byle co.

 13. Anonim pisze:

  to nic, ciekawiej bedzie jak to NIC wreszcie zniknie z horyzontu.Dla dzieci.I pokolen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

charset=Ascii

Pijany kierowca z dzieckiem, metą i lewymi tablicami

Read More →