PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Ekipa KKS Tora Legnca przywiozła z Czech 7 medali

Przez   /   27/01/2020  /   No Comments

25 stycznia w miejscowości Trutnov (Czechy) odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Grand Prix Miasta Trutnov, w którym startowało 328 karateków z 29 klubów ze Słowacji, Polski, Czech. Dwunastoosobowa ekipa zawodników KKS Tora z Legnicy odniosła wspaniały sukces zdobywając 7 medali: 2 srebrne i 5 brązowe. 

Organizator bardzo dobrze przygotował się do przeprowadzenia rywalizacji na różnych poziomach, organizując rywalizację na 5 tatami.

- Był to turniej sprawdzający wyszkolenia naszych zawodników, po okresie rozprężenia świątecznego – komentuje Jacek Rusek, trener KKS Tora. – Jest to wspaniały prognostyk, przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski juniorów młodszych, juniorów i U-21 w Poznaniu oraz MMMłodzików, które odbędą się w maju br. w Legnicy. Niewątpliwie starty zawodników w czeskim turnieju, nie należą do łatwych, ponieważ jest bardzo duża liczba startujących zawodników w konkurencjach ( od 9 do 18 ) i medaliści muszą walczyć od 3 – 5 rund aby odnieść sukces. Na uwagę zasługuje wysoki poziom wyszkolenia czeskich zawodników.

Bardzo dobrze spisali się starsi kadrowicze KKS Tora zawodnicy: Piotr Stężycki , Patryk Paros, Adrian Niciejewski Nikola Kozłowska, Kinga Hanysz. Piotr miał dobry dzień ale i czuł niedosyt, zdobywając dwa krążki: sreberko w kumite juniorów – 76 kg oraz brąz w kumite seniorów open. Patryk był blisko 1 miejsca ale w finale zabrakło świeżości i szybkości. Adrian chwycił wynik medalowy, brąz w kumite seniorów, i dla niego było to ważne wydarzenie. Nikola tradycyjnie skupiła się na brązowym krążku . Waleczny Maks zaczyna chyba łapać wiatr w plecy – fajny brąz w kumite kadetów. Kinga walczyła w kata i kumite ale bez sukcesów medalowych. Trzeba popracować nad siłą. Miłym zaskoczeniem był wynik Majki Tobolewskiej w kumite żaczek +42 kg. Młodsza sześcioosobowa ekipa KKS Tora , co prawda zadowoliła się jednym wynikiem medalowym ale pokazała ducha walki. Sporo 4 miejsc lecz było to wynikiem małego doświadczenia w startach . Trzeba mocniej popracować na treningach .

Cała ekipa Klubu Tora spisała się bardzo dobrze w kontrolnym starcie, jednak zawodnicy w najbliższym czasie, muszą popracować nad kondycją oraz zmiennością ataków w kumite a zawodnicy w kata nad siłą technik i kime. Zawodnikami opiekował się trener – Jacek Rusek. W 30 osobowej ekipie sędziów turnieju w Trutnov – 4 sędziów KKS TORA zaliczyło praktykę międzynarodową. Dziękujemy oraz GRATULACJE dla całej ekipy TORA, TORA. BRAWO.

Wyniki zawodników:

Srebrne medale:

Piotrek Stężycki – kumite juniorów -76 kg
Patryk Papros – kumite kadetów -63 kg

Brązowe medale:

Adrian Niciejewski – kumite seniorów – 76 kg
Piotrek Stężycki – kumite seniorów Open
Pietrzyk Maksymilian – kumite kadetów – 52 kg
Nikola Kozłowska – kumite kadetek – 54 kg
Maja Tobolewska – kumite żaczek + 42 kg

4-5 miejsca

Kata drużynowe chłopców 10-11 lat / Oskar Dybalski, Pierzga Tymoteusz, Strzelecki Tymoteusz/
Fabiszewski Jakub – kumite żaków + 41 kg
Dybalski Oskar – kumite żaków -30 kg

Źródło: Klub Karate Shotokan “TORA”

FOT. KKS TORA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 190 dni temu dnia 27/01/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 27, 2020 @ 8:57 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img-4502_1596216421_6421

Krzysztof Drzazga wzmacnia Miedź!

Read More →