schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Edukacja z wielkopolską marką w Legnicy

Przez   /   24/05/2017  /   No Comments

- Solidne stypendia, niskie czesne, wysoka jakość kształcenia i dobra baza lokalowa to nasze atuty – mówi prof. nzw. dr hab. Andrzej Stąsiek, dziekan legnickiego wydziału zamiejscowego Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej. Uczelnia prowadzi w tym roku nabór na dwa kierunki: ekonomię i pedagogikę. Już zgłaszają się pierwsi kandydaci na studia w Legnicy. 

Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna jest uczelnią niepubliczną założoną przez Fundację Edukacja. Po10 latach kształcenia studentów w swej siedzibie w Środzie Wielkopolskiej, zdecydowała się otworzyć wydziały zamiejscowe nauk społecznych w Legnicy oraz Kaliszu. Na początek będą prowadzić trzyletnie studia licencjackie (z możliwością kontynuowania nauki i zdobycia tytułu magistra) na kierunkach ekonomia i pedagogika. Jest też możliwość zrobienia studiów podyplomowych w kilkudziesięciu specjalnościach (np. zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, organizacja i zarządzanie oświatą, rachunkowość i podatki, finanse i bankowość, specjalność nauczycielska informatyka i technologia informacyjna, informatyka stosowana, itd.)

WWSSE już prowadzi rekrutację i planuje po wakacjach rozpocząć zajęcia w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legnicy.

- To świetna lokalizacja: z przestronnymi, wyposażonymi w sprzęt komputerowy pomieszczeniami dydaktycznymi i wygodnym parkingiem dla samochodów – mówi Andrzej Stąsiek.

Atutów WWSSE ma więcej. W Wielkopolsce jest znana z jakości kształcenia – ostatnio zdobyła np. przyznawany przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej tytuł Uczelnia Wyższa Roku 2016 oraz certyfikat Najwyższa Jakość w Edukacji. Znaczna część kadry placówki rekrutuje się spośród wykładowców Uniwersytetu Poznańskiego. Prof. Stąsiek wywodzi się z równie renomowanej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

- Niemal 100 procent naszych absolwentów ze Środy Wielkopolskiej już w ciągu pierwszego roku po uzyskaniu dyplomu pracuje już na umowę o pracę – Andrzej Stąsiek przytacza dane Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – To bardzo porządna uczelnia, prowadzona z wielkopolską starannością.

Do studiowania na WWSSE zachęcają też najniższe w regionie czynsze (1500 złotych za jeden semestr) i – dodatkowo – ulgi dla wybierających dwie specjalności lub dwa kierunki. Rozbudowany jest system stypendiów. Poza socjalnym, dla studentów w trudnej sytuacji bytowej (650 złotych miesięcznie), wypłaca najpilniejszym przyznawane przez rektora stypendia naukowe w tej samej wysokości. Najwyższa kwota łącznego stypendium, jaką otrzymują studenci WWSSE, to 1500 zł miesięcznie. Na ekonomiczne wsparcie mogą też liczyć studenci niepełnosprawni (300 zł/ miesięcznie).

W ramach studiów licencjackich na kierunku pedagogika wydział zamiejscowy Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej proponuje kilka specjalizacji: resocjalizacja i socjoterapia, edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, doradztwo zawodowe i edukacyjne z animacją społeczno–kulturową, pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z terapią pedagogiczną, edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna i język angielski oraz edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna i język niemiecki. Na kierunku ekonomia dostępne są specjalizacje: ekonomika przedsiębiorstw i zarządzanie zasobami ludzkimi, finanse, bankowość i ubezpieczenia, rachunkowość finansowa i ekonomia przestrzenna.

Szczegółowe informacje o studiach i rekrutacji można znaleźć na stronie: www.wwsse.pl.

 

 

Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Środzie Wielkopolskiej

Wydział Zamiejscowy w Legnicy, ul Radosna 17, 59-220 Legnica

tel. 518 695 721, 76/ 854 94 27, 61/ 222 45 56

fax. 61/ 222 45 57 e-mail: legnica@wwsse.pl

www.wsse.pl

 

 

 

 tekst sponsorowany

FOT. PUBLIC DOMAIN PICTURES/  PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2732 dni temu dnia 24/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 24, 2017 @ 12:40 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

inline__1644401_3593

Wykład prof. Jana Miodka w Collegium Witelona

Read More →