schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Dziennikarze łapią sędziego Wytrykowskiego za język

Przez   /   20/05/2022  /   1 Comment

“Qtasina”. Tak o sędzi z Katowic, zaangażowanym w obronę niezależności sądownictwa, miał pisać do swoich kolegów Konrad Wytrykowski – wywodzący się z Legnicy sędzia, którego “dobra zmiana” wyniosła do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Serwisy Oko-Press i Onet.pl ujawniają szokujące szczegóły konwersacji z grupy dyskusyjnej Kasta/ Antykasta na WhatsAppie. Wytrykowski wypiera się udziału w tej dyskusji i straszy pozwami.

W przytoczonej przez Oko-Press i Onet.pl dyskusji brało udział towarzystwo związane z wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Plebiakiem określane – od nazwy grupy dyskusyjnej na WhatsAppie – jako “Kasta” (później “Antykasta”). Szokujący jest przede wszystkim wulgarny język i poziom pogardy do sędziów sprzeciwiających się tzw. deformie Ziobry.

Słowem “qtasina” Wytrykowski pogardliwie nazywa byłego już sędziego Jarosława Gwizdaka, prezesa Sądu Rejonowego w Katowicach, który organizował na Śląsku protesty przeciwko antykonstytucyjnym zmianom w sądownictwie. Gdy w geście sprzeciwu Gwizdak zrezygnował z bycia sedzią, Konrad Wytrykowski komentował: “leń”.

Inni członkowie grupy uzywają sformułowań “bydlak”, “mośki”, a Plebiak zachęca, by “utłuc kaściaka” (sędziego sprzeciwiającego się deformie sądownictwa).

Konrad Wytrykowski przypisanych mu słów o “qtasinie” nie komentuje. Odnosi się do innej wypowiedzi, zacytowanej przez Oko-Press i Onet.pl: “Tylko świnie jedzą w kinie”. “Nie pamiętam takiej rozmowy, nie nagrywam rozmów z kolegami. Ale tak, obrzydliwe jest jedzenie w kinie śmierdzącego popcornu.” – stwierdził. Za pisanie o jego udziale w grupie Kasta/ Antykasta grozi dziennikarzom i sędziom pozwami. Podważa wiarygodność źródeł, na których media opierają publikacje o grupie Plebiaka.

Sędzia Konrad Wytrykowski stał się jedną z twarzy tzw. “dobrej zmiany” w sądownictwie. Jeszcze kilka lat temu był jednym z wielu sędziów Sądu Rejonowego w Legnicy. Po dojściu do władzy Zjednoczonej Prawicy jego kariera nabrała nieprawdopodobnego przyspieszenia. Z przewodniczącego wydziału karnego awansował w roku 2016 na wiceprezesa Sądu Rejonowego w Legnicy. W kwietniu 2017 roku na osiem miesięcy został  sędzią Sądu Okręgowego w Legnicy, a potem awansował na prezesa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, skąd w 2018 r. został powołany w skład kontrowersyjnej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 47 dni temu dnia 20/05/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 20, 2022 @ 12:52 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    ajajajaj co za wpadka.Teraz zapewne blysnie jak mniemam legniczanin swoja gupota to posmiejejmy sie …wreszcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_20220705_122331

Petycja w obronie teatru przed prezydentem Legnicy

Read More →