Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Dzień poświęcony autyzmowi. Dowiedz się więcej

Przez   /   01/04/2016  /   No Comments

Pod hasłem „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu” Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Legnicy organizuje 2 kwietnia dzień wiedzy o tej chorobie. Początek to projekcja filmu „Dziewczyna z szafy” w kinie Piast o godzinie 10.00.

Poradnia zaprasza wszystkich zainteresowanych tą tematyką do udziału w działaniach związanych z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, ustanowionego przez ONZ. Ideą przedsięwzięcia jest poszerzenie wiedzy legniczan na temat osób dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu i zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się one i ich rodziny.

Po projekcji filmu wszystkie wydarzenia tego dnia odbędą się w Środowiskowym Centrum Integracyjno-Profilaktycznym przy ul. Chrobrego 13.

- Obchodom Dnia Wiedzy o Autyzmie towarzyszy akcja „Light it up in blue” – mówi Sylwia Iwińska-Miktus z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2. – Budynki zmieniają swój kolor na niebieski, co jest wyrazem i symbolem solidarności z osobami z autyzmem. W sobotę, 2 kwietnia, każdy może wyrazić swoją solidarność, włączając np. niebieską żarówkę w swoim oknie, dodając niebieski kolor do ubrania, propagując logo akcji na Facebooku i oczywiście – biorąc udział w wydarzeniach proponowanych przez naszą Poradnię.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1392 dni temu dnia 01/04/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 1, 2016 @ 10:03 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dsc_0143

Człowiek Ziemi Złotoryjskiej po raz ósmy. Rusza konkurs

Read More →