Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Dyżurny z Jawora uratował życie nastolatki

Przez   /   18/08/2025  /   No Comments

 Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, którzy monitorowali sieć Internet, poinformowali dyżurnego z jaworskiej jednostki, że życie młodej kobiety może być zagrożone. Dzięki dociekliwości dyżurnego pomoc nastolatce będącej w kryzysie emocjonalnym dotarła na czas. W czwartek (14 sierpnia br.) po godz. 23:00 dyżurny z komendy Powiatowej Policji w Jaworze asp. szt. Stanisław Orda otrzymał informację z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Policji z Wrocławia, że najprawdopodobniej życie nastoletniej mieszkanki Jawora może być zagrożone. Z przekazanych informacji wynikało, że dziewczyna informowała o zamiarze popełnienia samobójstwa.

W toku ustaleń dyżurny zidentyfikował adres IP, z którego nawiązano kontakt, przypisany do numeru telefonu zarejestrowanego na konkretną osobę. Pod wskazany adres natychmiast skierował patrol Policji. Na miejscu funkcjonariusze nie zastali jednak nikogo – od sąsiadów dowiedzieli się, że rodzina przebywa na wakacjach.

Dzięki dociekliwości dyżurnego ustalono, że w przeszłości prowadzono interwencję o podobnym charakterze, dotyczącą 13-letniej dziewczyny z innego adresu. Dyżurny powiązał oba przypadki i wysłał patrol pod ustalony adres. Tam potwierdzono, że to właśnie stamtąd dziewczyna kontaktowała się z fundacją pomocową, przekazując informacje o chęci odebrania sobie życia. Dzięki szybkiemu działaniu policjantów pomoc dotarła na czas. Młoda kobieta w kryzysie emocjonalnym trafiła do szpitala, gdzie uzyskała fachową pomoc.

Gdyby nie policyjny nos, błyskawiczna reakcja i umiejętność powiązania faktów przez dyżurnego asp. szt. Stanisława Ordę, ta historia mogłaby mieć tragiczne zakończenie.

Finał tej historii jest szczęśliwy, ale pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak sobie poradzić z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

116 111  to telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, który prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Telefon jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny. W telefonie zaufania pracują specjaliści: psycholodzy i pedagodzy – konsultantki i konsultanci.

 

Źródło:KPP w Jaworze
podkom. Ewa Kluczyńska

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 267 dni temu dnia 18/08/2025
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 18, 2025 @ 5:45 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pexels-shox-28490892

„Trzeźwość” na autostradzie A4 policjanci kontrolują kierowców

Read More →