Starostwo2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Drohobycz składa Polakom życzenia z okazji 11 Listopada

Przez   /   12/11/2023  /   No Comments

Przedstawiciele leżącego w Ukrainie Drohobycza przekazali władzom Collegium Witelona Uczelnia Państwowa film z życzeniami dla legniczan i mieszkańców regionu, z okazji Święta Niepodległości – z prośbą o jego rozpowszechnienie.

W ten m.in. sposób nasi przyjaciele z Ukrainy dziękują Uczelni, mieszkańcom Legnicy oraz całego regionu za wsparcie, które nieprzerwanie płynie do Drohobycza od początku wojny w Ukrainie. Dzięki ludziom o wielkich sercach, do Drohobycza wyjechał kilka dni temu kolejny konwój z pomocą humanitarną, zorganizowany przez Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. Takich transportów z darami dla Drohobycza Uczelnia zorganizowała w czasie wojny już kilkanaście. Dodatkowo – dzięki staraniom Collegium Witelona – w Drohobyczu otwarta została w tym roku Sala Aktywności Twórczej i Ruchowej, przeznaczona dla dzieci, młodzieży i seniorów, zagrożonych wykluczeniem.
Choć ta część Ukrainy, w której leży Drohobycz, nie jest bezpośrednio objęta działaniami wojennymi, to właśnie z tego powodu szukają tu w miarę spokojnego dachu nad głową ukraińscy uchodźcy, którzy uciekli z rejonów objętych największą agresją Rosjan.
W akademikach i obiektach należących do Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu – z którym Witelonka współpracuje od wielu lat – schronienie znalazły już tysiące wojennych uchodźców, którzy stale mogą liczyć na wsparcie Uczelni, legniczan i mieszkańców naszego regionu.
W podziękowaniu za tę pomoc, przedstawiciele Drohobycza nagrali dla mających wielkie serca Polaków film z życzeniami, z okazji Święta Niepodległości. Obejrzyjcie go koniecznie!

Film od Drohobycza

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-217379

Śnieżny wtorek. Na drogach zrobiło się niebezpiecznie

Read More →