Basen
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

DolZPN nie przestał szukać haków na działaczy OZPN

Przez   /   12/02/2021  /   1 Comment

Adam Michalik, dyrektor podokręgu legnickiego w Dolnośląskim Związki Piłki Nożnej, nie odwoływał się od decyzji prokuratury o odmowie postępowania w sprawie Okręgowego Związku Piłki Nożnej Legnica. Będzie jednak szukał dowodów nadużyć i nie wyklucza, że ponownie złoży zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa.

 

Konflikt pomiędzy DolZPN a OZPN rozwijał się od 2019 r., kiedy Polski Związek Piłki Nożnej odebrał okręgowym związkom możliwość organizacji rozgrywek niższego szczebla i powierzył to zadanie swoim strukturom wojewódzkim. OZPN Legnica nie rozwiązał się, jak robiły to podobne stowarzyszenia w całej Polsce. Choć stracił sens istnienia, przez rok trwał jak reduta starych porządków, odwlekając zwołanie walnego zgromadzenia delegatów. Rok 2019 zakończył stratą w wysokości 273 tys. zł. W tym czasie podjął uchwałę o wykluczeniu z OZPN około 20 klubów, które zalegały z płaceniem składek lub rachunków za usługi. Ich długi sprzedał firmie windykacyjnej. W maju 2020 roku sprzedał swoją siedzibę przy ul. Jordana działkowcom za ok. 540 tys. zł. Potem wszyscy członkowie zarządu i komisji rewizyjnej (wśród nich są m.in. radni z gmin Krotoszyce, Zagrodno i Polkowice) zlożyli rezygnacje… z powodu pandemii.

Pół roku temu Adam Michalik powiadomił prokuraturę, że działania zarządu OZPN Legnica mogły narazić stowarzyszenie na szkodę finansową. Prokuratura Rejonowa w Legnicy wstępnie zbadała sprawę pod kątem przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków i uznała, że nie doszło do przestępstwa. Ten werdykt nie przekonuje jednak działaczy DolZPN.

- 14 stycznia na wniosek prezydenta Tadeusza Krzakowskiego sąd powołał kuratora OZPN Legnica. Pan Tomasz Strojek jako kurator ma pół roku na zwołanie walnego zgromadzenia członków i przedstawienie sprawozdania finansowego za rok 2020 – mówi dyrektor Adam Michalik. – Bardzo jesteśmy ciekawi, co się w nim znajdzie. Będziemy żądać dokumentów i jeśli znajdziemy w nich podstawy do ponownego powiadomienia prokuratury, to na pewno tak zrobimy. Jeden z celów osiągnęliśmy już teraz: legnicki OZPN przestał być drenowany z pieniędzy należących do klubów.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. leszek pisze:

    Korupcja goni korupcję ,och ta Legnica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vaccination-5884513_1920

Legnicki szpital rejestruje kolejne roczniki do szczepień

Read More →