UM_Legnica_BiP
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

III Dolnośląski Budżet Obywatelski. Spotkanie dziś

Przez   /   26/02/2018  /   No Comments

Spotkanie informacyjne dotyczące Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk” na rok 2018, odbędzie się dziś (26 lutego) w Zamku Piastowskim, sala nr 9. Początek godz.15.00.

To już III edycja Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji, w tym roku program został rozszerzony i obejmie nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne. Dolnoślązacy będą mogli współuczestniczyć w podejmowaniu decyzji o finansowaniu wybranych projektów. Po raz trzeci będziemy mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów, dyskusji o nich, a następnie wyboru najlepszych rozwiązań w głosowaniu.

III edycja budżet to 1 milion złotych, które przeznaczone będą na projekty z zakresu kultury, upowszechniania sportu i promowania oferty turystycznej Dolnego Śląska. Celem programu jest wzmacnianie identyfikacji z regionem poprzez tworzony wspólnie budżet.

Budżet realizowany będzie w całym województwie, w podziale na 5 okręgów: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim oraz we Wrocławiu. Każdy z okręgów będzie dysponował kwotą 200 tysięcy złotych.

Wniosek projektowy może zgłosić pełnoletni mieszkaniec Dolnego Śląska, który do swojego pomysłu przekona min. 50 osób, a zagłosować będą mogli już 16-latkowie. Szacunkowa kwota na jednostkowe zadanie realizowane w ramach Budżetu nie może przekraczać 20 tys. zł. Każdy z subregionów w efekcie wyłoni „własne” zwycięskie projekty.

Do 15 marca będą trwać konsultacje społeczne. Po tym okresie nastąpi zgłaszanie projektów konkursowych (16 marca – 1 kwietnia br.). Po weryfikacji formalno-merytorycznej wniosków poddane zostaną one społecznemu głosowaniu (9-22 kwietnia br.). Konkursy na realizację wyłonionych w głosowaniu zwycięskich projektów odbędą się między 30 kwietnia a 15 czerwca br. Realizacja projektów rozpocznie się 16 czerwca i potrwa do końca 2018 roku.

(Źródło: Dolnośląski Urząd Marszałkowski)

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

linia DBN-WRO

Jak powstaje linia elektroenergetyczna

Read More →