DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

“Dobra zmiana” w strefie: Idczak zastąpił Jurkowlańca

Przez   /   15/04/2016  /   No Comments

Rada nadzorcza odwołała dziś Rafała Jurkowlańca, Dorotę Włoch i Andrzeja Niemca z zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zgodnie z przewidywaniami jej prezesem od dzisiaj jest były senator Witold Lech Idczak z Legnicy. Do nowego zarządu weszli też jako wiceprezesi Dorota Giżewska i Krzysztof Sadowski. Nowym prezesem rady nadzorczej został Stanisław Obertaniec, dyrektor Radia Plus Legnica.

Witold Lech Idczak – z wykształcenia magister inżynier budownictwa lądowego – od 10 lat nosi legitymację Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2007-2011 reprezentował tę partię w Senacie. Potem w kolejnych wyborach, do których partia próbowała go wystawiać, raczej mu się nie wiodło. Nie dostał się do Sejmu w 2011 roku. Odpadł już w pierwszej turze wyborów na prezydenta Legnicy w 2014 roku.  Brakowało jego nazwiska na listach kandydatów do parlamentu i władz województwa. Cały czas stanowił jednak zaplecze kadrowe PiS-u. Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną zna. Jesienią 2007 roku, na krótko przed dymisją rządu Jarosława Kaczyńskiego, został wiceprezesem LSSE. Wtedy nie porządził długo. Ale wszystko wskazuje na to, że teraz to co innego.

Dorota Giżewska – absolwentka zarządzania i marketingu z Wyższej Szkoły pedagogicznej w Zielonej Górze – pochodzi ze Ścinawy. Była powiatową radną w Lubinie. Od blisko 30 lat zawodowo pracuje w ochronie zdrowia. Do 2012 roku pełniła funkcję prezesa należącego do KGHM TFI Uzdrowiska Czerniawa-Zdrój. Udziela się społecznie w Fundacji Przystań, która pomaga osobom niepełnosprawnym.

Krzysztof Sadowski – inżynier informatyk – był rzecznikiem prasowym prezydenta Głogowa Jana Zubowskiego z PiS-u. Jako przedstawiciel jego komitetu zasiadał też w radzie powiatu, ale kilkanaście dni temu z powodów osobistych złożył rezygnację z pracy w samorządzie.

Doszło też do zmiany w radzie nadzorczej LSSE. Jej nowy przewodniczący – przedstawiciel Skarbu Państwa – Stanisław Obertaniec to postać dobrze znana legniczanom, dyrektor Radia Plus Legnica i senator pierwszej kadencji.

FOT. LSSE.EU

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

doctor-563429_1920

Lubin. Pacjentka przychodni z podejrzeniem koronawirusa

Read More →