Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Dni Złotoryi. Tak się bawili wczoraj mieszkańcy i goście

Przez   /   27/05/2023  /   No Comments

Ponad tysiąc osób – złotoryjan i ich gości – przeszło wczoraj w korowodzie rozpoczynającym święto miasta. Do północy bawili się nad urokliwie położonym zalewem, gdzie przygotowano mnóstwo atrakcji: wesołe miasteczko, dmuchańce dla dzieci, stoiska z pysznym jedzeniem i pamiątkami. Czynny jest park linowy z kilkoma tyrolkami. Na scenie występują piosenkarze i tancerze. Gwiazdą wieczoru był Baranovski. 

W korowodzie i uroczystościach towarzyszących świętu miasta XXIX Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota wzięli udział m.in. senator Krzysztof Mróz, radni sejmiku Jadwiga Szczeląg i Piotr Karwan, liczni samorządowcy, nie tylko z powiatu złotoryjskiego. Elżbieta Szumska, właścicielka Kopalni Złota w Złotym Stoku, i Zbigniew Soja, Wielki Mistrz Polskiego Bractwa Kopaczy Złota, podpisali pakt o wzajemnej współpracy oraz promocji. W Alei Złotych Ludzi odsłonięto tablice pamiątkowe z nazwiskami współzałożycieli PBKZ – Jana Kuska oraz Józefa Zatwardnickiego. Chóralnie odśpiewano zainicjowane przez burmistrza Roberta Pawłowskiego “Sto lat” dla mam, bo one też miały wczoraj swoje święto.

Dziś (i jutro) ciąg dalszy zabawy. Od godz. 10 w płuczniach  nad zalewem rywalizować będą płukacze złota z Polski i zagranicy. O godz. 9.30 w Rynku wystartuje bieg uliczny Złota Dycha. O godz. 18 ożyje scena, na której zaplanowano m.in. pokazy taneczne przedszkolaków oraz Street Dance Academy, musztrę paradną w wykonaniu klasy wojskowo-policyjnej z Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Złotoryi, występy wokalistów ze Złotoryjskiego Ośrodka Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie Sarsa. Jej koncert rozpocznie się o godz. 21.

Złotoryja zaprasza.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Śmierć przy Sudeckiej. Koniec procesu Jana F.

Read More →