AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Dlaczego warto wybrać szkołę z powiatu złotoryjskiego?

Przez   /   24/02/2023  /   2 Comments

Decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej to ważny krok w życiu każdego ósmoklasisty. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie przemyśleć wszystkie opcje i porównać je z własnymi potrzebami i celami. Jeśli jesteś mieszkańcem powiatu złotoryjskiego lub jego okolic mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – mamy w ofercie edukacyjnej do wyboru szkoły, które zapewnią Ci solidne podstawy do dalszego rozwoju i kariery zawodowej.

Jeśli interesujesz się matematyką i fizyką, z pewnością zainteresujesz się ofertą Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Złotoryi, które oferuje nauczanie w klasach o profilu politechnicznym z rozszerzonym programem w zakresie przedmiotów ścisłych. Tutaj będziesz miał okazję rozwijać swoje zainteresowania, poszerzyć swoją znajomość świata cyfrowego, szkolić swoje umiejętności logicznego myślenia, a także poznać nowoczesne metody nauczania.

Wolisz przedmioty humanistyczne? Doceniasz rolę języków obcych we współczesnym świecie? Chcesz mieć wpływ na to, co się dzieje wokół Ciebie? Widzisz swoją przyszłość w kontekście międzynarodowym? Z pewnością zainteresuje Cię klasa o profilu humanistyczno-europejskim. Tutaj będziesz miał okazję rozwijać swoje zainteresowania literackie, a także poznać w stopniu rozszerzonym geografię i języki obce (angielski, niemiecki, hiszpański).

Jeżeli fascynuje Cie budowa i funkcjonowanie ludzkiego organizmu a w przyszłości pragniesz podjąć studia na kierunkach przyrodniczych, chemicznych, medycznych lub farmaceutycznych – klasa biologiczno – chemiczna jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Tutaj będziesz mieć okazję poznać tajniki biologii i chemii oraz uzyskać specjalistyczną wiedzę i umiejętności, które przydadzą Ci się w przyszłości.

Planujesz swoją karierę zawodową w służbach mundurowych (policja i wojsko) lub interesujesz się służbą zdrowia w zakresie ratownictwa medycznego oraz opieki pielęgniarskiej? Zapoznaj się z ofertą Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego Złotoryja. Oferta tej szkoły skierowana jest do Ciebie. W klasie mundurowej o profilu policyjno-wojskowym lub promedycznym ratowniczo-pielęgniarskim zdobędziesz wiedzę teoretyczną i nabędziesz praktyczne umiejętności m.in. z zakresu bezpieczeństwa publicznego oraz pierwszej pomocy. Wybierając klasy profilowane możesz liczyć na specjalne wsparcie ze strony służb mundurowych oraz medycznych, co z pewnością pozwoli na lepsze przygotowanie do przyszłej pracy w tych zawodach.

Poza tym, szkoła oferuje szeroki zakres profili klas w Technikum oraz Szkole Branżowej.

Poniżej przedstawiamy pełną ofertą edukacyjną szkół powiatu złotoryjskiego. Zachęcamy do zapoznania i czynnego udziału w procesie rekrutacji, który rozpoczyna się już niebawem. Zachęcamy również do wypełnienia anonimowej ankiety, dzięki której możemy udoskonalać ofertę edukacyjną naszych szkół.

oferta edukacyjna (kliknięcie w link otwiera nowe okno)

Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryi (kliknięcie w link otwiera nowe okno)

Liceum Ogólnokształcące w Złotoryi (kliknięcie w link otwiera nowe okno)

Pamiętaj, że wybór szkoły średniej to ważna decyzja, która wpłynie na Twoją przyszłość. Dlatego dokładnie przemyśl swój wybór i skorzystaj z możliwości jakie dają Ci szkoły z powiatu złotoryjskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Złotoryi
FOT. STAROSTWO POWIATOWE W ZŁOTORYI

    Drukuj       Email

2 komentarze

  1. WW pisze:

    ścieżkę zawodową zaczyna się wraz z zatrudnieniem, chyba chodzi ci o uprawnienia?

  2. gh pisze:

    czy po skończeniu klas ratowniczych i opiekuńczych dostaje się jakieś konkretne uprawnienia czy trzeba ścieżkę zawodową zaczynać od nowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

437695941_3708052086142277_7610538367078606599_n

Nie tylko Legnica. Gdzie w niedzielę będzie dogrywka?

Read More →