wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Decyzje o przedszkolach, pasiekach, “Spożywczaku”

Przez   /   26/02/2018  /   No Comments

Ponad 20 ważnych uchwał przyjęła na sesji Rada Miejska Legnicy. Dotyczyły m.in. wspierania i nagradzania dzieci i młodzieży za ich osiągnięcia, założenia dwóch nowych przedszkoli, zgody na pasieki w mieście, zmian budżetu na 2018 rok, większych nakładów na potrzeby osób niepełnosprawnych, usunięcia pomnika z placu Słowiańskiego i przekazania wojsku obiektów byłego „Spożywczaka”.

Jednogłośnie przyjęto prezydencki projekt dotyczący założenia od 1 września br. dwóch nowych przedszkoli publicznych: nr 11 przy ul. Krzemienieckiej 1 i nr 12 przy ul. Plutona 13. Powstanie w nich 200 nowych miejsc dla dzieci, a dzięki tym zmianom ilość miejskich przedszkoli zwiększy się z 15 do 17.
Obiekt przy ul. Krzemienieckiej był filią Szkoły Podstawowej nr 9, mieścił też filię biblioteki publicznej. Koszt jego remontu i adaptacji to ok. 3 mln zł; poza przedszkolem znajdzie się tam też nowy publiczny żłobek z ponad 50 nowymi miejscami. Przedszkole miejskie przy ul. Plutona od 1 września zastąpi działające tam wcześniej prywatne przedszkole Słoneczko.
Zaakceptowana została uchwała, która m.in. zezwala na hodowlę w Legnicy miodnych pszczół i określa jej warunki. W Legnicy wolno będzie hodować pszczoły łagodne, z obniżoną agresywnością wobec otoczenia i niską rojliwością. Pasieka może być usytuowana w odległości nie mniejszej, niż 10 metrów od granicy nieruchomości albo uczęszczanej drogi publicznej. Odległość pasieki od szkół, przychodni, domów opieki i podobnych obiektów użyteczności publicznej nie może być mniejsza, niż 150 m, ale nie dotyczy to małych pasiek do 10 uli. Wyloty uli stawianych na dachach budynków muszą zachować odległość nie mniejszą, niż 10 metrów od okien.
Dokonana została zmiana budżetu miasta na rok bieżący. Dochody i wydatki powiększą się o blisko 1 mln 330 tys. zł. Wpływy pochodzą m.in. z dotacji Fundacji KGHM Polska Miedź (50 tys. zł) na kontynuację programu Legniczanie dają mata, ostatniej transzy refundacji części kosztów przebudowy ul. Jaworzyńskiej (ponad 338 tys. zł) i środków unijnych na wyposażenie pracowni specjalistycznych w szkołach podstawowych i gimnazjalnych (ok. 477 tys. zł).
Dzięki zmianom o 100 tys. zł zwiększą się nakłady na rozbudowę systemu dynamicznej informacji przystankowej (DIP-y). Odzyskany obiekt kina Ognisko będzie miał opracowany program funkcjonalno-użytkowy za 150 tys. zł. W parku Miejskim powstanie kolejna woliera dla ptaków za 18 tys. zł, a na zakup drzew do nasadzeń kompensacyjnych przeznacza się 81,6 tys. zł. Kwota 313,6 tys. złotych trafi na zwiększenie środków niezbędnych do utrzymania nowego żłobka przy ul. Krzemienieckiej.
W tym roku w dyspozycji prezydenta Legnicy znajdzie się wyższa, niż w latach wcześniejszych, kwota ok. 2 mln 722 tys. zł pochodzących z PFRON, które będą przeznaczone na rehabilitację zawodową i społeczną niepełnosprawnych legniczan.
Rada Miejska przyjęła uchwałę dotyczącą usunięcia z placu Słowiańskiego pomnika Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Prace z tym związane mają zakończyć się w marcu br. Do chwili znalezienia odpowiedniego miejsca umieszczenia pomnika, będzie on zdeponowany w magazynie LPGK.
Przyjęta została też uchwała o darowiźnie na rzecz Skarbu Państwa obiektów byłego Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego. Otworzy to drogę do powstania tam legnickiej jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej.
Rada Miejska, zgodnie z wnioskiem jej Komisji Rewizyjnej, uznała za nieuzasadnioną skargę osoby indywidualnej na działalność dyrektora Pogotowia Opiekuńczego w Legnicy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 889 dni temu dnia 26/02/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 27, 2018 @ 7:14 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rejony1_2

Kolejne doniesienie na bezpartyjnego samorządowca

Read More →