Czwórka Libiąż wygrała Mikołajek Handball Cup

Przez   /   02/12/2013  /   No Comments

Zwycięstwem Czwórki Libiąż zakończył się trzydniowy VI Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Młodzików ?Mikołajek Handball Cup?. Siódemka Legnica zajęła trzecie miejsce.

Czwórka Libiąż pokonała w finale Olimpię Banie 22:20. Tym samym została pierwszym klubem, któremu udało się zwyciężyć w legnickim turnieju dwa razy z rzędu. Podobnie jak przed rokiem, brązowe medale wywalczyli młodzi szczypiorniści Siódemki.

Zespół trenerki Marty Glinki w półfinale przegrał 14:22 z Czwórką Libiąż. W spotkaniu o 3.miejsce legniczanie pokonali 26:15 Spartakusa Zielona Góra. – Uważam, że obrona trzeciej lokaty jest naszym sukcesem, bo turniej w tym roku miał mocniejszą obsadę. Choć jakiś niedosyt odczuwamy ? mówi trenerka Siódemki Marta Glinka.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wojciech Dadej z Olimpii Banie, bramkarzem Dawid Dekarz z Czwórki Libiąż, a królem strzelców Zdenek Kukla z Sokola Nove Veseli. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju odebrał Karol Wieczorek z ŚKPR Świdnica, najsympatyczniejszym kibicem wybrano Leszka Myszora z Libiąża, a najsympatyczniejszym trenerem Piotra Kejsa z Olimpii Banie.

Statuetki dla najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach odebrali: Mateusz Drozdalski (Czwórka), Patryk Sztoban (Olimpia), Krystian Więdłocha (Chrobry), Cezary Lewandowski (Spartakus), Olgierd Otel (ŚKPR), Michał Przybylak (Siódemka), Daniel Konopko (Białystok), Filip Jasiński (Zagłębie), Jan Krejk (Sokol) i Natan Cymer (Trops).

Wyniki niedzielnych spotkań:

Półfinały:

Siódemka Legnica ? Czwórka Libiąż 14:22. Bramki dla Siódemki: Betliński 2, Styrcz 2, Szczepanik 3, Kilian 1, Kasprzak 1, Przybylak 3, Zając 1, Gregułowski 1.

Olimpia Banie ? Spartakus Zielona Góra 28:17.

Finał: Czwórka Libiąż ? Olimpia Banie 22:20.

O 9.miejsce: Chrobry Głogów ? ŚKPR Świdnica 22:9

O 7. miejsce: Sokol Nove Veseli ? Osiedle Bacieczki Białystok 19:26

O 5.miejsce: Tops Poddębice ? Zagłębie Lubin 13:24

O 3.miejsce: Siódemka Legnica ? Spartakus Zielona Góra 26:15.

Bramki dla Siódemki: Betliński 3, Szczepanik 4, Kilian 5, Kasprzak 1, Przybylak 6, Gregułowski 7.

Turniej współfinansowany był z budżetu Urzędu Miasta. Partnerami MHC 2013 byli Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej, Fundacja Polska Miedź, KGHM Metraco, Kempa, supermarket Piotr i Paweł, Bank Zachodni WBK, Galeria Piastów, Rode oraz piekarnia Korneliusza Okonia.

Tekst i zdjęcie: Siódemka Legnica

• Publikowany: 3796 dni temu dnia 02/12/2013
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 2, 2013 @ 12:27 pm