PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Czaple. Strażak zszedł do studni po 6-letniego chłopca

Przez   /   15/07/2020  /   No Comments

Sześcioletni chłopiec podczas zabawy wpadł do studni w jednym z gospodarstw w Czaplach. Strażak z jednostki OSP w Pielgrzymce, która pierwsza przyjechała na wezwanie, opuścił się w dół na linach i z pomocą innych ratowników wyciągnął malca z opresji. Dla dziecka wszystko skończyło się na strachu i zadrapaniach. Jego rodzice mogą mieć jednak problem.

Z ustaleń policji wynika, że podczas zdarzenia na podwórku przebywało troje dzieci. Byli pod opieką rodziców. Bawili się. Sześciolatek skończył na metalową płytę, którą zasłonięta była studnia. Płyta przesunęła się i razem z dzieckiem spadła do środka. Studnia miała kilka metrów głębokości. Jej dno wypełniała woda, w której chłopiec pewnie by utonął, gdyby nie zatrzymała go zardzewiała rura zainstalowana przed laty wewnątrz cembrowiny. Rodzice natychmiast zadzwonili na numer alarmowy po pomoc.

Pierwsi na ratunek przyjechali strażacy ochotnicy z Pielgrzymki. Jeden z nich, zabezpieczony liną i asekurowany przez kolegów, opuścił się do studni i ostrożnie zdjął dziecko z rury. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu zostali razem wyciągnięci na powierzchnię.

Chłopczyk był wyziębiony, ale cały i zdrowy, jeśli nie liczyć otarć naskórka na brodzie oraz plecach. Złotoryjska policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia pod kątem narażenia życia i zdrowia dziecka na niebezpieczeństwo.

FOT. DAMIAN ZAJDEL/ ZLOTORYJA 112 (dziękujemy)

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 28 dni temu dnia 15/07/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 15, 2020 @ 5:11 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kiernikowski 116_640x426-0

Biskup legnicki zakazał ks. M. sprawowania Eucharystii

Read More →