PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Złotoryja. Ruszył na pomoc topielcowi, uratował mu życie

Przez   /   15/07/2020  /   No Comments

Podczas spaceru nad złotoryjskim zalewem mieszkaniec gminy Pielgrzymka dostrzegł topiącego się człowieka, wbiegł do wody, wyciągnął go na brzeg i udzielił pierwszej pomocy.  Nieostrożny 65-latek, który wypłynął poza wyznaczony do kąpieli obszar, żyje – dzięki niemu.

- Do niebezpiecznej sytuacji doszło na ogólnodostępnym terenie rekreacyjnym, w przeddzień rozpoczęcia sezonu kąpielowego, czyli kiedy wyznaczony obszar wodny nie był nadzorowany przez ratowników a mieszkańcy wchodzili do wody na własną odpowiedzialność – relacjonuje st. sierż. Dominika Kwakszys, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.  -Wśród osób korzystających z dobrej, słonecznej pogody był 65-letni mieszkaniec Złotoryi. Mężczyzna pływał poza miejscami wyznaczonymi przez administratora obiektu. Po krótkiej chwili, jego spokojne ruchy przybrały na sile a na nagraniach miejskiego monitoringu widać jak agresywnie uderza rękoma o wodę.

Poza martwym okiem kamery nikt nie dostrzegł jego dramatycznej walki o życie. 65-latek miał jednak bardzo dużo szczęścia, bo chwilę później jego unoszące się bezwładnie na wodzie ciało przykuło wzrok 44-latka, który spacerował deptakiem wokół zalewu. Mężczyźnie wydawało się, że w wodzie leży worek. Dopiero kiedy poszedł bliżej, zorientował się, że to człowiek. Nie wahał się ani sekundy. Ruszył mu z pomocą, wyciągnął nieprzytomnego już pływaka na brzeg i pojął czynności, które uratowały topielcowi życie. Karetka odwiozła 65-latka do szpitala.

Zdarzenie nagrały kamery miejskiego monitoringu.

- Mając na uwadze powyższą sytuację i fakt, że letnie wakacje w pełni, apelujemy do wszystkich mieszkańców o to, aby zwracali uwagę na zachowania osób przebywających obok nich, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą – komentuje st. sierż. Dominika Kwakszys. – W każdym momencie może się okazać, że ktoś potrzebuje pomocy. Wtedy nie bądźmy obojętni! Reagujmy! Jeśli nie wiemy jak zachować się w konkretnej sytuacji, poinformujmy służby ratownicze za pośrednictwem numeru alarmowego 112, a do czasu ich przyjazdu, zwróćmy się do innych osób, być może będą potrafiły pomóc.

FILM: POLICJA ZŁOTORYJA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 29 dni temu dnia 15/07/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 15, 2020 @ 1:58 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kiernikowski 116_640x426-0

Biskup legnicki zakazał ks. M. sprawowania Eucharystii

Read More →