PWSZ_targi
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Cyfrowe przedszkola. Legnica wspiera nowoczesną edukację

Przez   /   04/01/2021  /   No Comments

W minionym roku wdrożono w Legnicy program kompleksowej cyfryzacji placówek wychowania przedszkolnego pn. „Cyfryzacja legnickich przedszkoli”. Te działania wpłyną na wyższy poziom pracy przedszkoli miejskich i wszechstronny rozwój najmłodszych.

Głównym celem projektu, którego realizację podzielono na 6 etapów i zaplanowano na lata 2020 – 2024, jest wzbogacenie infrastruktury legnickich przedszkoli i podniesienie kompetencji cyfrowych pracowników, a także dzieci objętych opieką przedszkolną.

- Inwestujemy w młode pokolenie legniczan – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Jednym z takich działań jest wzbogacanie ich pracy nowoczesnymi technologiami. Spełnia to oczekiwania związane postępem technologicznym i zwiększa możliwości funkcjonowania w społeczeństwie informatycznym.

Na przełomie listopada i grudnia zrealizowano pierwsze z zaplanowanych zadań. Zakupiono 16 laptopów wraz z oprogramowaniem i niezbędnymi akcesoriami do wszystkich samodzielnych miejskich przedszkoli za łączną kwotę 53 tys. 172 zł. Docelowo planuje się zakup laptopów do każdej grupy przedszkolnej. Pod koniec grudnia natomiast do przedszkoli trafiło 77 monitorów interaktywnych, których koszt wyniósł ponad 350 tys. zł. Już w tym miesiącu każda grupa przedszkolna będzie korzystała z monitora z ekranem dotykowym, który uatrakcyjni realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego i korzystnie wpłynie na rozwój intelektualny oraz spowoduje wzrost kompetencji poznawczych przedszkolaków. Na realizację dwóch zadań wydatkowano łącznie kwotę 407 tys. 466 zł.

Równocześnie w przedszkolach realizowane są zadania mające na celu stworzenie lub usprawnienie już istniejących łączy internetowych niezbędnych do pełnego wykorzystania możliwości zakupionego sprzętu.

W kolejnych latach planuje się kontynuację rozpoczętych działań w celu stworzenia optymalnych warunków realizacji działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Przedszkola otrzymają jeszcze inny, nowoczesny sprzęt, program o nazwie mobiPrzedszkole i dziennik elektroniczny. Na realizację zadań w zakresie cyfryzacji miejskich przedszkoli planuje się przeznaczyć łącznie kwotę 1mln 151tys. 260 zł.

Te zadania wpisują się w realizację polityki oświatowej w naszym mieście – Strategię Rozwoju Miasta Legnicy, Strategii Informatyzacji Gminy. Mają one na celu poprawę jakości i warunków życia legniczan poprzez m. in. podwyższenie standardów działalności przedszkoli, zabezpieczenie potrzeb mieszkańców w zakresie opieki nad małymi dziećmi, rozwój technologii oraz usług publicznych i komercyjnych świadczonych drogą elektroniczną oraz przyczyniają się do popularyzacji nowoczesnych i przyjaznych rozwiązań związanych
z koncepcją smart city.

Inwestycja w nowe pokolenie i rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci zwiększa szanse edukacyjne na naturalne wrastanie w społeczeństwo informacyjne. Jest wypełnieniem wymagań, jakie stawia przed najmłodszymi XXI wiek. Unowocześnienie i doposażenie miejskich przedszkoli pozwoli na wyższy poziom zarządzania placówką.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 23 dni temu dnia 04/01/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 4, 2021 @ 4:40 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

12 Legnickie Prezentacje Edukacyjne - Instagram

Zaplanuj karierę na XII Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych w PWSZ

Read More →