PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Co podpisali Wytrykowski i Klejnowska-Mosiołek?

Przez   /   13/02/2020  /   Komentowanie nie jest możliwe

Sędzia Konrad Wytrykowski z Sądu Okręgowego w Legnicy (obecnie zasiadający w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego) oraz sędzia Urszula Klejnowska-Mosiołek z Jawora. Spośród sędziów okręgu legnickiego tylko tych dwoje figuruje na opublikowanej przez wPolityce.pl liście sędziów, którzy udzielili poparcia kandydatom do neo-KRS.

Urszula Klejnowska-Mosiołek jest aktualnie sędzią w stanie spoczynku. Gdy zbierano listy poparcia dla kandydatów do neo-KRS była delegowana z Sądu Rejonowego w Jaworze do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Konrad Wytrykowski (na zdjęciu) to były sędzia z Legnicy, którego kariera przyspieszyła po dojściu do władzy Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2008-2016 był przewodniczącym wydziału karnego Sądu Rejonowego w Legnicy. We wrześniu 2016 został wiceprezesem Sądu Rejonowego w Legnicy.  19 grudnia 2017 roku powołano go na stanowisko prezesa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Zajął miejsce prezes Grażyny Szyburskiej-Walczak, odwołanej przez Zbigniewa Ziobrę na mocy kontrowersyjnej ustawy podporządkowującej sądy politykom. Gdy ogłoszono nabór do nowego Sądu Najwyższego, Konrad Wytrykowski zgłosił się jako kandydat do orzekania w nowej Izbie Dyscyplinarnej. We wrześniu 2018 roku został powołany w jej skład.

Według portalu Onet.pl, Konrad Wytrykowski był członkiem zamkniętej grupy o nazwie “Kasta”. Grupa “Kasta” przy użyciu komunikatora WhatsApp planowała hejterskie ataki na I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf oraz innych sędziów, którzy nie chcieli zgiąć karków przed nową władzą. Onet opublikował zapis konwersacji, podczas której użytkownik o nicku “SSA Konrad Wytrykowski (Wrocław)” proponuje wysyłanie do odmawiającej rezygnacji ze stanowiska prof. Gersdorf pocztówek z żądaniem “Wprdalaj”.

Na opublikowanym przez prawicowy potal wPolityce.pl wykazie jest 368 nazwisk sędziów, którzy złożyli podpisy na listach poparcia członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa (to o 4 nazwiska więcej niż informowano w statystycznym wykazie przekazanym na początku lutego przez Centrum Informacji Sejmowej). Środowisko sędziowskie obarcza ich współodpowiedzialnością za obecny chaos w wymiarze sprawiedliwości. Ewa Siedlecka w tygodniku Polityka nie owijając słów w bawełnę pisze: “Lista wstydu. Kto przyłożył rękę do destrukcji KRS”. Z ujawnionego wykazu nie wynika, komu Konrad Wytrykowski i Urszula Klejnowska-Mosiołek udzielili poparcia ani na ilu listach złożyli podpisy.

Same listy poparcia do neo-KRS – mimo środowej deklaracji marszałek Elżbiety Witek – wciąż pozostają tajemnicą Kanclarii Sejmu.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 175 dni temu dnia 13/02/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 14, 2020 @ 2:09 pm
  • W dziale: wiadomości

You might also like...

117105267_3030432717065371_619715376988979341_o (1)

18 udziałowców Sanikomu chce się uniezależnić

Read More →