PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Co dla mieszkańców robi KGHM z samorządami?

Przez   /   30/06/2020  /   No Comments

Rodzina, współpraca, dialog – KGHM Polska Miedź S.A. wspólnie z przedstawicielami samorządów Zagłębia Miedziowego podsumowuje liczne działania prorodzinne w regionie i inicjuje nowe projekty. Podczas spotkania w siedzibie spółki w Lubinie zaprezentowano m.in. wyniki sondy wśród młodzieży dotyczącej sposobów radzenia sobie w stanie pandemii.


Wśród omawianych programów znalazł się m.in. przeprowadzony w tym roku projekt „Nawigacja w kryzysie. Chroń siebie, wspieraj innych”. Ankiety na temat sposobów zachowania w czasie pandemii trafiły do 21 szkół w gminach Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Raport i wyniki badań otrzymali przedstawiciele samorządów. Podczas spotkania podsumowano też pierwszą część wspólnej kampanii „Miedź Rodzinę” na rzecz pieczy zastępczej.

- Razem możemy więcej i w przypadku naszej firmy to nie są puste słowa. Pokazują to dotychczasowe działania i współpraca z lokalnymi społecznościami. Będziemy rozwijać i wzmacniać programy skierowane do dzieci, młodzieży i rodzin. Wszystko oczywiście w porozumieniu z samorządami. Jako globalna spółka inwestujemy w projekty prorodzinne a korzystają z nich nie tylko nasi pracownicy, ale cała społeczność Zagłębia Miedziowego – powiedział Adam Bugajczuk, Wiceprezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. ds. Rozwoju.

Podsumowując 2019 rok w działaniach KGHM na rzecz lokalnych społeczności warto podkreślić, że m.in. 2 tys. uczniów z Zagłębia wzięło udział w projektach profilaktycznych a 900 nauczycieli w specjalistycznych szkoleniach. Z terapii i poradnictwa skorzystało 1200 członków rodzin.

Podczas spotkania zaprezentowany został również nowy projekt KGHM #naMiedzi. Już za dwa tygodnie mieszkańcy Zagłębia Miedziowego i turyści będą mogli skorzystać z darmowej aplikacji na telefony komórkowe. #na miedzi odkryje przed użytkownikami nieznane dotąd fakty i miejsca w regionie.

- Ten projekt tworzymy wspólnie z samorządowcami Zagłębia Miedziowego. Z jednej strony chcemy pokazać mieszkańcom, że region nadal ma przed nimi tajemnice, ale będzie to też świetne narzędzie na indywidualną i rodzinną turystykę w tej części Dolnego Śląska – dodał Wiceprezes Adam Bugajczuk. Szczegóły dotyczące uruchomienia aplikacji #naMiedzi przedstawimy w połowie lipca podczas specjalnej konferencji poświęconej temu projektów.

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. od lat prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, współpracując z okolicznymi gminami oraz wspomagając ich strategie rozwoju. Miedziowa spółka zatrudnia mieszkańców pobliskich miejscowości, wspiera wydarzenia kulturalne i lokalnych sportowców poprzez sponsoring oraz wspomaga samorządy lokalne m.in. poprzez płacenie podatków.

Źródło: KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

prezes_kghm_i_uczestnicy_konferencji

KGHM aplikacją naMIEDZI promuje Zagłębie Miedziowe

Read More →